Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Průmysl vybral muže pro energetiku. Neděla z ERÚ už se sešel i s Babišem

Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | foto: MAFRA

PRAHA Ministerstvo průmyslu a obchodu by mělo konečně obsadit pozici náměstka pro energetiku. Z výběrového řízení podle informací LN minulý týden vítězně vyšel René Neděla. Ten nyní v Energetickém regulačním úřadu řídí sekci regulace.

Pozice náměstka ministra průmyslu pro sekci energetika byla neobsazena od ledna, kdy s tehdejším ministrem Janem Havlíčkem (ČSSD) skončila náměstkyně Lenka Kovačovská. Místo dočasně zastává Hana Rambousková, které vede oddělení mezinárodní spolupráce v energetice.

René Neděla uspěl při výběru nového náměstka na ministerstvu průmyslu. Nyní...

Ministerstvo průmyslu zatím informaci oficiálně nepotvrdilo. A to z toho důvodu, že celý proces ještě není dokončen. Ve čtvrtek se měl Neděla setkat s premiérem Andrejem Babišem. Nyní by se mělo rozhodnout o tom, zda se náměstkem, který bude řídit surovinovou a energetickou sekci, skutečně stane. Neděla pracuje v energetickém úřadu posledních sedm let.

Výběrového řízení se vedle Neděli účastnil i šéf Státní energetické inspekce Pavel Gebauer, který o místo usiloval i před rokem. Hovořilo se i o Tomáši Ehlerovi z českého velvyslanectví v Berlíně.

Pozice náměstka pro energetiku je nyní v pro ministerstvo důležitá. Úřad dává dohromady plán, jak Česko splní evropské klimatické cíle pro rok 2030.

Plán, který ovlivní podobu české energetiky na další desetiletí má být po schválení vládou zaslán do Bruselu ještě do konce letošního roku.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.