17. srpna 2018 11:00, aktualizováno  11:06 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

Průmysl vybral muže pro energetiku. Neděla z ERÚ už se sešel i s Babišem

Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo ministerstva průmyslu a obchodu | foto: MAFRA

PRAHA Ministerstvo průmyslu a obchodu by mělo konečně obsadit pozici náměstka pro energetiku. Z výběrového řízení podle informací LN minulý týden vítězně vyšel René Neděla. Ten nyní v Energetickém regulačním úřadu řídí sekci regulace.

Pozice náměstka ministra průmyslu pro sekci energetika byla neobsazena od ledna, kdy s tehdejším ministrem Janem Havlíčkem (ČSSD) skončila náměstkyně Lenka Kovačovská. Místo dočasně zastává Hana Rambousková, které vede oddělení mezinárodní spolupráce v energetice.

René Neděla uspěl při výběru nového náměstka na ministerstvu průmyslu. Nyní...

Ministerstvo průmyslu zatím informaci oficiálně nepotvrdilo. A to z toho důvodu, že celý proces ještě není dokončen. Ve čtvrtek se měl Neděla setkat s premiérem Andrejem Babišem. Nyní by se mělo rozhodnout o tom, zda se náměstkem, který bude řídit surovinovou a energetickou sekci, skutečně stane. Neděla pracuje v energetickém úřadu posledních sedm let.

Výběrového řízení se vedle Neděli účastnil i šéf Státní energetické inspekce Pavel Gebauer, který o místo usiloval i před rokem. Hovořilo se i o Tomáši Ehlerovi z českého velvyslanectví v Berlíně.

Pozice náměstka pro energetiku je nyní v pro ministerstvo důležitá. Úřad dává dohromady plán, jak Česko splní evropské klimatické cíle pro rok 2030.

Plán, který ovlivní podobu české energetiky na další desetiletí má být po schválení vládou zaslán do Bruselu ještě do konce letošního roku.

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.