130 let

Diskuze

Eurozóna tápe. Zbývají jí už jen týdny, varuje Cameron

Lídři eurozóny musí přijmout rozhodné kroky, aby zabránili ekonomické katastrofě. Prohlásil to britský premiér David Cameron v rozhovoru pro Financial Times. Upozornil také, že pokud se lídři rychle nedohodnou na razantním postupu, zbývají eurozóně už jen týdny. EU však mezitím odložila summit, který má řešit jak z krize ven.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

L. Šarina

11. 10. 2011 9:58
Čo bolo,to bolo

těrazky je evropa kde je! Rozšířování EU a přibíráním státu asi mělo nastat  až přistrupující státy dosáhnou nějaké úrovně.Na jedné strně USE nikdo nechce a ani to nejde,na druhé straně bez toho se EU neubrání nastupujících hospodářských velmocí viz.Čína,Brazílie,Indie a pod. Nejsem ekonom ,ale rozhádáné státy a každá s jinou historii,hnána levicovým smýšlením svých lidí do dalších a dalších dluhů no co s tím? A jak to asi dopadne?

0 0
možnosti

J. Mrázek

10. 10. 2011 21:30
Rozdíl mezi civilizací a chaosem je 21 dnů .

Někdo to spočítal. Po konci dodávek energií, vody, kolapsu infrastruktury a tím nemožnost uživit nejen sebe netrvá dlouho prosazení  práva silnějšího. Pak už je konec civilzace na dohled. Neměl ten konec být až za rok a ne letos ????

0 0
možnosti

V. Grycz

10. 10. 2011 20:55
Účel je jeden,

aby nezodpovědné půjčky bank, fondů atd. zatáhli daňoví poplatníci a akcionáři či majitelé těchto ústavů z toho vylezli bez ztráty kytičky.

0 0
možnosti

J. Šejnoha

10. 10. 2011 20:42
obrovský hazard

Podle mne je obrovský morální hazard  nenechat Řecko  padnout.  Všichni, jak  politici, tak voliči  i bankéři si řeknou: Tak vida,  ten kdo  se  chová nezodpovědně  a  žije  si nad poměry  je nakonec  zachraňován z  peněz  zodpovědných a  pracovitých !?  Jaké z  toho udělají všichni zainteresovaní  závěr je  celkem na  snadě.  Dají se Řeckou cestou. Jen idiot  by to neudělal.  Je  mnohem příjemější užívat si  a být zachraňován než  obráceně.

0 0
možnosti

E. Hávová

10. 10. 2011 18:30
Vysvětlí mi někdo

proč už nehodili Řecko přes palubu? Proč nás musí stáhnout všechny? Do EU se Řeci dostali falšováním statistik, úsporná opatření odmítají, všechno ničí a s ničím nesouhlasí, tak proč nejedou na vlastní triko.

0 0
možnosti

J. Šejnoha

10. 10. 2011 20:37
Re: Vysvětlí mi někdo

Patrně  by se to neobešlo bez   jistých otřesů.  Ty sice přijdou  později a  větší, když se  do Řecka  budou lít  další biliony, ale  současní politici se  snaží  posunout  to o pár  let  aby u toho samu  nemuseli  asistovat.  Budou si v klidu užívat politický důchod  a  tvrdit: Vidíte, to my jsme  to v roce  011 vyřešilt u dokázali !

0 0
možnosti

V. Novák

10. 10. 2011 18:27
At Britanie vstoupi a nebo do toho nekeca.

Maji svou libru, ktera za 10 let prisla o pulku hodnoty, necht se staraji o ni...

0 0
možnosti

V. Kusý

10. 10. 2011 18:11
Právě výkon ekonomik států EU

není zdaleka takový, jaký by v součtu mohl a měl být.A když srovnáte ukazatele třeba s Jižní Koreou a připočtete motivaci jejich obyvatel, vyjde Vám, že přežraná a zparchantělá Evropa je za zenitem.Sociální státy vedly k naprosté ztrátě motivace a to už se projevuje a v budoucnosti ještě negativní vývoj zrychlí.Jen politici a pár nadšenců si to ještě nechtějí připustit!

0 0
možnosti

P. Fiala

10. 10. 2011 16:25
Vnímejme výkon ekonomik EU, ne krákorání pábitelů

Politici i ekonomové (či samozvaní experti), kteří nehovoří v číslech o výkonu ekonomik států či unií ve věcné podobě či alespoň ve finančním vyjádření v ukazeteli GDP jsou, dle mne, pábitelé s velmi velkou výmluvnosti s vazbami na všelijaké magnáty finanční a mediální.

Speciálně tenhle ten pan Cameron, neměl náhodou onehdy nějaké problémy při volbách s extrémní podporou v médiích ovládaných panem Murdockem? Přesto, dál je členem nějaké politické partaje a pábí v médiích nadále, v kolébce novodobé parlamentní demokracie.

Angličané si sami způsobili, krátkodobý pokles ve výkonnosti ekonomik, když půjčili USA spousty dollarů (jaký byl úrok?) na obnovu totálně zničených území příbřežních států USA v Mexickém zálivu zapříčiněných přírodní katastrofou, uragány Katrina a několika následnými záplavami území o rozloze odpovídají ostrovům Británie. Též pak zatlačili i na politiky EU, aby své zásoby dollarů poskytli USA.

O těchtopříčinách "krize", poklesu investic a realizací obchodů "experti" mlčí neb koukají na nějaké tabulky a grafy a již nevnímají realitu ekonomik (pracování lidí a strojů, i robotů) a její dynamiky ani z důvodu vědeckotechnických či technologických objevů a jejich uplatňování do praxe díky byznysmenům s racionálním uvažováním.

0 0
možnosti

V. Hajková

10. 10. 2011 16:32
Re: Vnímejme výkon ekonomik EU, ne krákorání pábitelů

Tenhleten   p.  D. Cameron  je  předsedou  vlády  GB.  nENÍ  VÁS  TU  ŠKODA-  to  je  k  prdu  jen  plácat  na  nějakých  diskuzích-   když  všechno  víte  nejlépe-  chicht!

0 0
možnosti