Neděle 20. června 2021svátek má Květa 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Facebook chce Čechům najít zaměstnání. Spustil konkurenci pracovních portálů

Facebook | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook | foto: Shutterstock

PRAHA Facebook v Česku spouští svou službu na hledání práce Jobs. Funkce, která již funguje v několik zemích v zahraničí, přímo konkuruje profesní síti LinkedIn i klasickým portálům na hledání práce.

Firmy sice již mohou na sociální síti nabízet práci přes vlastní klasické příspěvky, nyní však získají specializovanou stránku pro kariérní nabídky. Uživatelé mohou na inzeráty reagovat přímo z Facebooku, který jim navíc vytvoří strukturovaný životopis z informací vyplněných do profilu.

Inzerenti budou moci podobně jako u ostatních příspěvků podpořit dosah svých nabídek pomocí placené kampaně. Se zájemci se pak spojí prostřednictvím komunikační aplikace Messenger. Služba bude fungovat i na mobilních telefonech.

Hlavní konkurencí Facebook Jobs je profesní síť LinkedIn, kterou loni za 26 miliard dolarů převzal Microsoft. Výhodou Facebooku je ale obrovská uživatelská základna. V Česku síť každý měsíc navštíví kolem pěti milionů uživatelů a celosvětově toto číslo překročilo dvě miliardy.

Facebook své Jobs původně spustil jen v USA, Kanadě a Mexiku. V říjnu letošního roku pak přibyla část Evropy a také Austrálie a Nový Zéland.

Jobs jsou další ze služeb, které Facebook v poslední době na svou síť přidává. V srpnu do Česka například dorazilo tržiště Marketplace, na kterém mohou uživatelé prodávat své věci.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...