Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Facebooku hrozí antimonopolní vyšetřování v Británii, prý využívá údaje uživatelů k potlačování konkurence

Média

  21:21
Londýn - Britský antimonopolní úřad CMA se v příštích měsících chystá zahájit vyšetřování americké internetové společnosti Facebook. Informoval o tom v pátek list Financial Times (FT) s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Úřad bude podle těchto zdrojů vyšetřovat metody, kterými Facebook údajně využívá údaje o uživatelích k potlačování konkurence v oblasti sociálních médií a internetové reklamy.

Kroky Facebooku v Austrálii vzbudily rozpaky. foto: Reuters

Facebook chce zamezit dezinformacím, místo toho ale blokuje oficiální zdroje. Potíže mají i státy EU

Zástupci společnosti Facebook a úřadu CMA se k těmto informacím odmítli vyjádřit. Podobná vyšetřování již letos úřad zahájil v případě amerických technologických společností Apple a Google, upozornil list Financial Times.

Aktivity firmy Facebook nyní zkoumají také úřady v Evropské unii a ve Spojených státech. Americká Federální obchodní komise (FTC) v prosinci podala žalobu, ve které společnost viní z porušování pravidel hospodářské soutěže.

Facebook zablokoval v Austrálii zpravodajský obsah. Mediálním domům rapidně klesá návštěvnost

FTC v prosinci uvedla, že bude v rámci žaloby usilovat o soudní opatření, které by mohlo zahrnovat požadavek, aby Facebook prodal aplikace Instagram a WhatsApp. Facebook koupil Instagram v roce 2012 a WhatsApp v roce 2014.

Zdroj z CMA podle listu Financial Times upozornil, že britský úřad nemůže zvrátit dřívější akvizice. „Stát se monopolem není nezákonné, jde o to, zda firmy tuto pozici zneužívají, když ji získají,“ dodal.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...