3. dubna 2013 11:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

AAA Auto po pěti letech končí na burze, vlastní akcie vykoupí zpět

Autobazar AAA Auto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobazar AAA Auto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Skupina autobazarů AAA Auto stanovila výkupní cenu svých akcií v rámci odchodu z burzy cenných papírů na 23,30 korun. Akcionáři obchodující na maďarské burze je budou moci prodat za 275,173 forintu za akcii (zhruba 23,60 korun). Vlastníci budou moci nabídnout akcie na obou trzích od 8. dubna.

AAA Auto uvedla své akcie na trh v rámci primární emise v roce 2007. Upisovací cena 28,1 procenta akcií se vyšplhala na 55,1 Kč za kus a majoritní vlastník Anthony Denny tak na rozvoj společnosti získal 1,1 miliardy korun. V současnosti se v Praze obchodují kolem 23,80 korun za kus.

Návrat do Maďarska

AAA Auto provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. Skupina loni zvýšila prodej o 15 procent na 5100 aut a zdvojnásobila zisk na 22,3 milionu eur. Letos plánuje návrat na maďarský trh.

O stažení akcií rozhodla v pátek mimořádná valná hromada. Návrh podal zakladatel firmy Denny, který aktuálně drží téměř 78 procent akcií. Úmysl vykoupit vlastní akcie obchodované na kapitálových trzích ohlásil v polovině února.

Krok souvisí s jeho záměrem prodat majoritní podíl firmy; strategičtí investoři totiž podle předběžných jednání preferují investici do AAA jako do soukromé společnosti.

V Maďarsku bude firma akcie vykupovat do 7. června, v Česku do ukončení obchodování na Burze cenných papírů Praha.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz