19. listopadu 2013 19:07, aktualizováno  19:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Air Bank chce na východ. Zvažuje Čínu, kde už Kellner podniká

Air Bank zahájila ostrý provoz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Air Bank zahájila ostrý provoz | foto: Air Bank

Česká Air Bank zvažuje zahraniční expanzi. Po dvouletém působení v Česku analyzuje banka také východní trhy. V rozhovoru pro Lidové noviny to naznačil šéf AirBank Erich Čomor.

"O Číně máme velmi dobré představy a velmi dobře jí známe. Čína je země, kde může Air Bank uspět," uvedl Čomor v rozhovoru, který celý najdete ve čtvrtečních Lidových novinách.

Čomor uvedl, že další expanze chce AirBank zacílit na východní trhy, kde již působí další sesterské společnosti ze skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. "V principu se koukáme v současnosti na ty země, kde dneska skupina PPF působí," řekl Čomor.

V budoucnosti by tak AirBank mohla vstoupit i na ruský trh. "Rusko stále zůstává v našem zorném poli, protože my stále věříme v dvou značkovou strategii. Home Credit velmi dobře obsluhuje nižší a střední segment a Air Bank zase obsluhuje vyšší a střední segment...v následujících dvou letech to pravděpodobně neuděláme, mimo jiné i proto, že ruský trh bude v této době procházet mírnými turbulencemi," vysvětlil Čomor.

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.