14. listopadu 2012 7:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Akcie Microsoftu padají. S ním oslabuje i Wall Street

Microsoft | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Microsoft | foto: ČTK

NEW YORK Americké akcie v úterním kolísavém obchodování nakonec oslabily pod tlakem propadu akcií společnosti Microsoft a přetrvávajících obav z hrozící fiskální krize v USA. Před výraznější ztrátou ale Wall Street zachránil růst akcií maloobchodního sektoru, jemuž prospěly příznivé výsledky největšího světového prodejce potřeb pro kutily Home Depot.

Dow Jonesův index v závěru newyorského obchodování oslabil o 0,46 procenta na 12.756,18 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,40 procenta na 1374,53 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,70 procenta na 2883,89 bodu.

ČTĚTE TAKÉ:

Na trhu dál přetrvávají obavy z pádu USA do fiskální krize a do ekonomické recese, kvůli nimž hlavní indexy minulý týden utrpěly více než dvouprocentní ztráty. Američtí zákonodárci se nyní budou snažit do konce roku dohodnout se na řešení hrozby automatických škrtů a zvýšení daně, schopných srazit ekonomiku do recese.

Akcie Microsoftu ztratily 3,2 procenta. Trh tím reagoval na odchod šéfa divize Windows Steva Sinofského z firmy.

Euro klesá

Akcie maloobchodního sektoru posílily o jedno procento díky příznivému zisku a zlepšenému výhledu Home Depot. Akcie firmy stouply o 3,6 procenta na maximum za více než 12 let.

Na devizovém trhu evropská měna v úterý klesla na dvouměsíční minimum k dolaru, později však většinu ztrát smazala. Euro dál oslabují obavy z nejistoty kolem vyplacení dalšího úvěru Řecku a ohledně žádosti Španělska o pomoc. Podkopaly jej rovněž údaje o poklesu důvěry investorů v Německo.

Euro vůči dolaru v newyorském závěru dne kleslo o 0,1 procenta na 1,2704 USD a předtím se propadlo až na 1,2660 USD, nejníže od 7. září. Dolar vůči jenu oslabil o 0,1 procenta na 79,38 JPY a jeho index vůči koši měn po výstupu na dvouměsíční maximum 81,241 bodu nakonec sestoupil zpět na 81,102 bodu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz