Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Akcionáři Kofoly si na dividendách rozdělí přes 300 milionů korun

Kofola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kofola. | foto: Reprofoto

Ostrava Letos si akcionáři Kofoly rozdělí na dividendách 300,9 milionu korun, loni to bylo 361,2 milionu. Na jednu akcii připadne 13,50 Kč (loni 16,20 Kč před zdaněním). Návrh představenstva ve středu v Ostravě schválila valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko.

Dividenda se bude vyplácet z Distribučního fondu, který firma loni vytvořila při snížení základního kapitálu. Výplata dividendy z tohoto fondu je podle členů představenstva považována za částečné vrácení vkladu společníkům.

Mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová řekla, že důležitá informace pro akcionáře je, že dividenda bude vyplácena pouze bezhotovostně prostřednictvím České spořitelny. „Pro její výplatu je zapotřebí vyplnit žádost o výplatu dividendy a čestné prohlášení potvrzující nabytí jednotlivé akcie za cenu nejméně 100 Kč. Výplata dividendy poté nepodléhá srážkové dani,“ uvedla Musilová. Čestné prohlášení musí akcionáři doručit České spořitelně současně s žádostí o výplatu dividendy.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Má osm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku. K výrobkům firmy Kofola vedle stejnojmenného nápoje patří ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Kofola má více než 2100 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku.

V loňském roce Kofole vzrostly tržby meziročně o 2,2 procenta na 7,12 miliardy korun. Provozní zisk EBIT jí stoupl o 15,3 procenta na 443,7 milionu korun a ukazatel EBITDA o 6,4 procenta na 1,01 miliardy korun. Čistý zisk po odečtení jednorázových položek dosáhl 312,3 milionu korun, oproti roku 2017 vzrostl o 35 procent. Většinovým majitelem skupiny je společnost Aetos patřící rodině Samarasů a ostatním zakladatelům Kofoly, jimiž jsou akcionáři René Musila a Tomáš Jendřejek.

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Č. Berka 14:38 5.6.2019