Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bamboo Airways kvůli koronaviru odložily zahájení provozu linky Hanoj-Praha

Letadlo společnosti Bamboo Airways. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Bamboo Airways. | foto: Web Bamboo Airways

PRAHA Vietnamský letecký dopravce Bamboo Airways odložil o zhruba měsíc zahájení provozu linky mezi Hanojí a Prahou. Důvodem je pokles poptávky kvůli šíření koronaviru. Uvedl to ve středu server Zdopravy.cz. Informace o odložení startu mu potvrdila mluvčí pražského letiště Kateřina Pavlíková a je to zřejmé také z rezervačního systému aerolinky, kde jsou lety do 26. dubna označeny jako vyprodané.

Aerolinky měly začít létat mezi ČR a Vietnamem dvakrát týdně od konce března. Jejich zástupci při lednovém představení linky v Praze uvedli, že Bamboo Airways na trase nasadí Boeing 787-9 Dreamliner pro 298 cestujících a cesta by měla trvat kolem 11 hodin. V případě zájmu je podle nich společnost připravena rozšířit spojení o třetí spoj v týdnu. Dosud bylo možné z Česka do Vietnamu cestovat jen s přestupem v některých evropských městech a cesta trvala přes 18 hodin.

V souvislosti s propadem poptávky kvůli koronaviru ale omezují spojení do Asie i další letecké společnosti. Česká vláda zakázala lety z Prahy do Číny a od čtvrtku se nebude létat ani mezi ČR a severoitalskými regiony a Jižní Korejí. V Itálii se zákaz letů týká regionů Lombardie, Piemont, Emilia Romagna a Benátsko.

V Česku je zatím pět potvrzených případů nemoci COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. Nakažené jsou dvě zahraniční turistky, jeden učitel z České zemědělské univerzity a dva lidé z Děčína. Všichni se nakazili v Itálii, která je po Číně a Jižní Koreji třetím největším ohniskem nemoci.

Dohoda o přímém spojení z Prahy do Hanoje byla součástí loni uzavřeného memoranda mezi českými a vietnamskými podnikateli. Od spoje si slibují zejména posílení obchodní spolupráce.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.