4. října 2011 13:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČD prodají nemovitosti za miliardy. Hledají poradce

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA České dráhy údajně chtějí prodat nepotřebné budovy a pozemky v hodnotě několika miliard korun. V nejbližších dnech by kvůli tomu měly vyhlásit tendr na poradce, který jim s obří majetkovou transakcí pomůže.

Informuje o tom týdeník Ekonom. Mluvčí Českých drah Radek Joklík potvrdil, že tendr na poradce se skutečně chystá, vypsán bude zřejmě příští týden.

ČTĚTE TAKÉ:

"Poradce má nemovitosti setřídit do několika balíčků a tyto balíčky budou potom nabízeny samostatně k prodeji," řekl týdeníku zdroj, který je se základními obrysy plánovaného prodeje seznámen. "Vydáme tiskovou zprávu, ale ne dříve, než bude soutěž skutečně vyhlášena," uvedl Joklík.

Náměstek generálního ředitele ČD pro správu majetku Milan Matzenauer řekl, že vypsání tendru v příštím týdnu je velmi pravděpodobné, ale ještě je prý třeba doladit některé podmínky. Otázkou podle Ekonomu je, zda sám Matzenauer zůstane za tuto oblast nadále zodpovědný.

Podle některých zdrojů by totiž vládní Věcí veřejné (VV), ovládající resort dopravy, právě na tento post rády dosadily svého člověka. Podle některých spekulací by to mohl být Radek Šmerda, někdejší náměstek a poté krátce ministr dopravy.

"Už dříve jsem i já nějaké takové spekulace zaslechl. Nevím, nakolik je možné tomu věřit, jsem připraven na všechno," řekl Matzenauer.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
TRAINEE TECHNOLOG

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč