20. září 2012 17:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká exportní banka mění ředitele, Uvíra odstoupil

Kandidát na funkci ministra financí Tomáš Uvíra odchází z Hrzánského paláce v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidát na funkci ministra financí Tomáš Uvíra odchází z Hrzánského paláce v Praze. | foto: ČTK

Vedením České exportní banky (ČEB) otřáslo personální zemětřesení. Podle informací serveru Lidovky.cz dnes z postu generálního ředitele odstoupil Tomáš Uvíra. jeho odstoupení je překvapivé, ještě před týdnem totiž navrhoval změny v dozorčí radě ČEB.

"Dnes jsem na základě dohody s akcionáři banky rozhodl rezignovat na svou funkci předsedy představenstva a generálního ředitele. Termín ukončení funkce a další organizační záležitosti budou dohodnuty s dozorčí radou," napsal Uvíra v rezignačním dopise, které už má k dispozici ministerstvo financí. Mluvčí Miroslava Kalouska (TOP 09) Ondřej Jakob ale nechtěl změny ve vedení České exportní banky komentovat.


ČEB pomáhá exportérům

ČEB zprostředkovává státní podporu vývozu poskytováním a financováním vývozních úvěrů a dalších služeb, jež s exportem souvisejí. Loni více než zdvojnásobila meziroční čistý zisk na 161 milionů korun.

Uvíra, který do ČEB přišel na Kalouskovo přání, před týdnem oznámil záměr obměnit vedení ČEB. Chtěl provést změnu ve vedení sekce obchodu, kterou má v představenstvu na starosti dlouholetý člen vedení ČEB Michal Bakajsa. Personální spory jsou tak pravděpodobně důvodem Uvírova náhlého odchodu. Uvíra dříve působil ve funkci vrchního ředitel Odboru správy majetku Ministerstva financi. V úřednické vládě Jana Fischera byl horkým kandidátem na zisk křesla ministra financí. Nakonec ho ale získal Eduard Janota.

hofEva Hofrichterová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!