18. srpna 2009 16:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cestovce Fischer se nelíbí vystupování Okamury, odchází z asociace

Tomio Okamura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomio Okamura | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Cestovní kancelář Fischer ukončila členství v Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), jejíž tváří je především člen prezidia a mluvčí Tomio Okamura. Právě některá Okamurova prohlášení pro média cestovní kanceláři vadí. Okamura považuje odchod Fischera za škodu, cestovka však podle něj není týmovým hráčem.

"Pan Okamura v poslední době poskytuje médiím názory, které nepřísluší asociaci, poškozují ji a ve svém důsledku jsou i v rozporu s kodexem asociace a cíly, které by měla prosazovat," píše cestovní kancelář asociaci v dopise.

Okamura údajně často vystupuje jako mluvčí kanceláří v problémech a "obhajuje jejich neetické chování". Jako příklad je v dopise uvedena kauza nedávno zkrachovalé CK Cool Travel. Asociace by měla dle představ vedení CK Fischer více pranýřovat nešvary, jako je například ponechání klientů v zahraničí.

Rozhodnutí kanceláře Okamuru překvapilo; podle svých slov o tématech často diskutoval s ředitelem CK Fischer Jiřím Jelínkem. "Naše asociace má více než 200 členů a musíme hájit zájmy všech rovnovážně, aby byl zachován jednotný postup asociace," uvedl Okamura.

Podle mluvčího CK Fischer Daniela Plovajka se Fischer nechystá přestoupit ke konkurenční Asociaci cestovních kanceláří České republiky, odkud odešel koncem loňského roku.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz