Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C oblačno Předplatné LN
7. října 2019 15:31, aktualizováno  15:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cestovní kancelář Neckermann pro tento týden zrušila zájezdy pro 50 klientů

CK Neckermann (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CK Neckermann (ilustrační foto). | foto: Reuters

PRAHA  Cestovní kancelář Neckermann, tuzemská pobočka zkrachovalé britské skupiny Thomas Cook, pro tento týden zrušila zájezdy pro 50 klientů, do konce týdne se však toto číslo nejspíš zvýší. Celkem mělo tento týden naplánovanou dovolenou s kanceláří 230 lidí. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí společnosti Jan Šrámek. CK tento týden řeší jednotlivé zájezdy individuálně podle aktuální situace v daném hotelu, plošně už je neruší. Po pondělku bude v cizině zhruba 50 zákazníků kanceláře.

O osudu jednotlivých zájezdů tento týden rozhodují přímá jednání s hoteliéry. „Pokud nám garantují, že ubytují naše klienty tak, jak bylo předem dohodnuto, zájezd se normálně uskuteční. V případě, že ale hoteliéři nám garance neposkytnou nebo budou vyžadovat nějaké další podmínky, budeme muset zájezd zrušit,“ uvedl Šrámek. Za zrušené zájezdy společnost klientům vrátí celou částku.

CK zatím v tomto týdnu zrušila zájezdy pro 50 klientů, Šrámek však připustil, že na konci týdne bude toto číslo vyšší. V minulých týdnech podle něj byly největší problémy ve Španělsku, zejména na Mallorce. Nyní už tam ale kancelář tolik zákazníků nemá. Aktuálně je v zahraničí přibližně 150 zákazníků CK Neckermann, do pondělního večera by se až 100 z nich mělo vrátit do České republiky. Nové zájezdy firma od předminulého týdne neprodává.

V současnosti také pokračují jednání o jejím dalším fungování, dosud však bez výsledku. O budoucnosti firmy rozhodnou jednání mezi českým vedením kanceláře a německými investory.

Česká pobočka zkrachovalé britské skupiny Thomas Cook loni navýšila své tržby na 995 milionů korun, meziročně o téměř 21 procent více, vyplývá z výroční zprávy společnosti. Zahrnuje účetní období od října 2017 do konce září 2018. Čistý zisk společnosti se snížil zhruba o sedm milionů na 15,3 milionu korun. Z předchozích let ovšem podniku zůstala neuhrazená ztráta téměř 103 milionů. Pobočka zahrnuje dvě základní divize, vedle CK Neckermann je to firma Global Travel Lufthansa City Center.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

(ilustrační snímek) U sousedských sporů jde mnohdy spíše o city než majetek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Sny mladých o bydlení narážejí na mizivé úspory, většina na hypotéku nedosáhne

(ilustrační snímek) U sousedských sporů jde mnohdy spíše o city než majetek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ceny bytů dál rostou a dostupnost bydlení pro mladé rodiny se stále zhoršuje. Jak ukazuje průzkum Hypoteční banky,...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

(ilustrační snímek) U sousedských sporů jde mnohdy spíše o city než majetek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...