27. září 2019 14:40, aktualizováno  16:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Problém klientů CK Neckermann na Mallorce. Personál je vyhodil z hotelu, i když se cestovka zaručila

CK Neckermann (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CK Neckermann (ilustrační foto). | foto: Reuters

Praha Zatím dva zájezdy české pobočky cestovní kanceláře Neckermann skončily předčasně. Ostatní klienti firmy pokračují v dovolené podle plánu, část z nich však musela pobyt zaplatit ze svého. Společnost jim náklady slíbila vrátit. CK zrušila další zájezdy s odletem až do 6. října, což postihne asi 500 klientů společnosti. Návrh na insolvenci firma zatím nepodala.

V současnosti je v cizině zhruba 800 zákazníků CK Neckermann. V termínu od 7. do 31. října má zájezdy koupené ještě dalších asi 1000 zákazníků. 

Tuzemská pobočka CK Neckermann je součástí britské kanceláře Thomas Cook, která v pondělí vyhlásila bankrot a vstoupila do likvidace. Návrh na insolvenci v týdnu podaly rakouská, německá a polská divize skupiny. O budoucnosti české pobočky se v současností jedná, rozhodnout by se mělo do konce září.

Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže jsou ve hře tři varianty možných řešení - bude vyhlášena likvidace, nebo se firma prodá, anebo si tým z české pobočky založí novou cestovní kancelář. „Která z nich to bude, ale nelze predikovat, záležet bude na německém majiteli,“ řekl v pátek ČTK.

Někteří si museli platit pobyt ze svého

Vedle dvou předčasně ukončených zájezdů, řeší CK také případy, kdy si klienti museli pobyt zaplatit ze svého, ačkoliv se společnost snaží hoteliérům poskytovat garance. CK slíbila svým klientům platby uhradit, podle Papeže k tomu má firma dostatečné zajištění.

CK podle zprávy klienty zrušených zájezdů individuálně kontaktuje. Platbu za zájezdy jim chce společnost plně vrátit.

Problémy v hotelech vznikly především na Mallorce, kde společnost požádala o pomoc i český konzulát. Papež v této souvislosti ČTK popsal jeden z případů, kdy tamní hotel vyhodil všechny turisty kanceláře. „Hoteliér nedokázal určit, kdo patří pod německou a kdo pod českou společnost. Z hotelu proto vyhodil všechny i přesto, že tuzemský Neckermann poskytl garance,“ uvedl. Podle Šrámka se nakonec situace vyřešila.

Česká pobočka zkrachovalé britské skupiny Thomas Cook loni navýšila své tržby na 995 milionů korun, meziročně o téměř 21 procent více, vyplývá z výroční zprávy společnosti. Zahrnuje účetní období od října 2017 do konce září 2018. Čistý zisk společnosti se naopak snížil zhruba o sedm milionů na 15,3 milionu korun. Z předchozích let ovšem podniku zůstala neuhrazená ztráta téměř 103 milionů korun. Pobočka zahrnuje dvě základní divize - vedle CK Neckermann je to ještě firma Global Travel Lufthansa City Center.

ČTK
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!