Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do Česka míří americká síť 'hanbatých' restaurací Hooters

Obsluha amerického řetězce Hooters. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obsluha amerického řetězce Hooters. | foto: Reprofoto

PRAHA V České republice a na Slovensku by v několika příštích letech mělo být otevřeno pět až 15 restaurací amerického řetězce Hooters. Zprovoznění první restaurace Hooters, ve které hosty obsluhují vnadné dívky v přiléhavém tričku, je naplánováno na první polovinu příštího roku v Praze.

Nejméně dvě až tři restaurace by podle něj měly fungovat v Praze, poté společnost hodlá zamířit do krajských měst. Podobně má vzniknout síť restaurací Hooters na Slovensku, kde jako první přijde na řadu Bratislava.

První restaurace sítě Hooters byla otevřena v roce 1983 ve floridském městě Clearwater. Nyní řetězec čítá více než 450 provozoven ve 43 státech USA a 26 dalších zemích.

Pro provozovny je charakteristická uvolněná "plážová" atmosféra, servírují se především sendviče, mořské plody a typická kuřecí křidélka. Obsluhu zajišťují takzvané Hooters Girls, dívky oděné ve sportovním tílku a běžeckých šortkách.

Obsluha amerického řetězce Hooters.

"Naše skromnější plány (expanze v ČR a na Slovensku) počítají s pěti až šesti restauracemi, ty optimističtější s 12 až 15. Hovoříme o horizontu pěti až šesti let," uvedl Vladislav Svoboda ze společnosti Na Zdravi Ventures, která franšízovou licenci na provozování restaurací získala od americké firmy Hooters of America.

Dívčí obsluha bude 'nadstandardní'

Svoboda podotkl, že v nabídce tuzemských restaurací Hooters bude české pivo a jídelníček bude obsahovat i některé české speciality. Ceny podle Svobody mají být srovnatelné se značkovými restauracemi pivovarů, jako je například Potrefená husa.

"Možná bude cena lehce vyšší kvůli nadstandardnější obsluze, kdy se dívky zákazníkům budou více věnovat. Ceny ale nebudou v žádném případě přemrštěné," uvedl.

Obsluha amerického řetězce Hooters.

Hooters cílí na mužskou část populace a spoře oděné dívky jsou jeho hlavním tahákem. "Posláním pohledných dívek je vytvářet decentním způsobem neopakovatelnou atmosféru. Návštěvníci tak mají nejen pocit, že jsou na místě, kde se mohou dobře pobavit a najíst, ale navíc jsou středem pozornosti, protože se jim dívky patřičně věnují," dodal Svoboda.

Restaurace Hooters podle Svobody nyní zažívají boom v Německu, kde se jejich počet letos zdvojnásobil a další restaurační provozovny Hooters mají být v několika německých městech otevřeny i příští rok.

Nadnárodní řetězce plní český trh
Hooters je dalším světovým řetězcem, který vstupuje do Česka. Předloni byla na pražském Zličíně otevřena první česká restaurace Burger King. Již delší dobu zde fungují řetězce McDonald's, KFC nebo Subway. Pozadu nezůstávají ani Češi, své sítě si budují třeba pivovary Budvar, Prazdroj a Staropramen.

Přibývá také zahraničních kavárenských řetězců, které do Česka vstoupily, přičemž často používají formu fanšízingu, kdy pod jejich značkou podniká tuzemská firma.

Ředitel Českého institutu pro franšízing Jaroslav Tamchyna dnes novinářům řekl, že v Česku nyní funguje zhruba 250 franšízových konceptů. Před šesti lety jich přitom bylo zhruba 90. Tato metoda podnikání se používá nejen v oblasti obchodu či gastronomie, ale například také v oboru realitních kanceláří.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!