5. prosince 2018 13:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dražba hutě Poldi se bude v lednu popáté opakovat, nikdo ze zájemců nesložil jistinu

Areál Poldi Kladno (duben 2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Areál Poldi Kladno (duben 2018). | foto:  Dan Materna, MAFRA

Kladno Elektronická dražba kladenské hutě Poldi se bude v lednu opakovat. Vyvolávací cena je 140 milionů korun, což je oproti dříve plánované dražbě o 20 milionů korun méně. ČTK to ve středu sdělil insolvenční správce Michal Žižlavský.

Do listopadové elektronické dražby se sice zájemci hlásili, ale žádný do termínu nesložil jistinu 90 milionů korun. Elektronické dražbě předcházely tři zmařené dražby.

V pořadí už pátá dražba zkrachovalého podniku se bude konat v pátek 18. ledna v 10:00. Podmínkou účasti v dražbě bude opět složení jistiny 90 milionů korun. „Pro zájemce budou k dispozici opět dvě prohlídky, jedna 18. prosince 2018, druhá 8. ledna 2019,“ uvedl Žižlavský.

Kladenská huť Poldi byla poprvé vydražena letos v dubnu za 261 milionů korun vydražitelem Compagnia del mediterraneo Steel. V první opakované dražbě v červnu byla vydražena za 251 milionů korun vydražitelem Warhols Hold a v druhé opakované dražbě v srpnu za 256 milionů korun byla vydražitelem Elaria Group. Vydražiteli byly vesměs neznámé firmy založené nedlouho před dražbou. V listopadové elektronické exekutorské dražbě žádný ze zájemců nesplnil povinné podmínky.

Areál Poldi Kladno (duben 2018).
Areál Poldi Kladno (duben 2018).

Poldi, ve které dříve fungovaly provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování, se dlouhodobě potýkala s dluhy, které postupně dosáhly stovek milionů korun. Soud povolil reorganizaci, vedení Poldi se ale nepodařilo splnit podmínky. Minulý rok byl provoz Poldi zastaven. V té době pracovalo v podniku ještě zhruba 150 lidí. Podle obchodního rejstříku Poldi stále patří skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz