Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

E.ON Energie propustí 60 lidí kvůli změně obchodní strategie. Firma chce odcházejícím nabídnout nové pozice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

České Budějovice Česká energetická skupina E.ON propustí ze společnosti E.ON Energie v příštích měsících asi 60 lidí. Jde o zaměstnance obchodní části skupiny, hlavně z administrativních pozic a zákaznické péče. Důvodem je změna obchodní strategie. Propouštění se netýká pracovníků z terénu. Propuštění mohou v E.ON získat jinou práci. Na dotaz ČTK to v pátek řekla mluvčí společnosti E.ON Martina Slavíková.

Firma chce minimalizovat dopady na propuštěné zaměstnance, proto jim nabízí asi 40 jiných volných míst. „Jsou to jiné administrativní pozice, něco na HR ... Lidé se teď rozhodují, jestli zůstanou, nebo odejdou,“ řekla mluvčí. Když budou propuštění chtít, personální oddělení jim poradí s uplatněním na trhu práce.

E.ON ČR propouštěla už loni desítky lidí. Podle informací ČTK firma snižuje individuální obsluhu svých největších zákazníků, trendem je získávat víc menších po celém Česku. „Kvůli fúzi s innogy nastala úsporná opatření. Odráží se hlavně v tom, že byť přichází věci jako koronavirus, tlak na čísla zůstává,“ řekl zdroj obeznámený se situací.

Slavíková řekla, že E.ON mění přístup k největším odběratelům, kteří tlačí na cenu. Odmítla, že úsporná opatření souvisí s fúzí s innogy.

Mezi další dodavatele energií v ČR patří ČEZ, Pražská plynárenská, Bohemia Energy nebo Centropol. „U nás se nic takového (propouštění) nechystá,“ řekl v pátek mluvčí společnosti ČEZ Ladislav Kříž.

Firma E.ON Energie měla v roce 2018 tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 43,5 miliardy korun a zisk po zdanění 1,57 miliardy. Předloni prodala 13,89 terawatthodin (TWh) elektřiny a 9,42 TWh zemního plynu. Vyplývá to z výroční zprávy. Zaměstnává asi 300 lidí, řekl v pátek referent komunikace E.ON Roman Šperňák.

Česká energetická skupina E.ON má asi 3500 zaměstnanců. Prostřednictvím své distribuční sítě, která je dlouhá 66 000 kilometrů, zásobuje elektřinou 1,1 milionu zákazníků především z jižních Čech, Vysočiny a jižní Moravy. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 21 procent. V distribuci plynu disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí, zásobuje 110 000 odběrných míst a její podíl na trhu s plynem v České republice dosahuje přibližně 10,5 procenta.

V roce 2017 měla skupina E.ON ČR obrat 1,99 miliardy eur (asi 51,4 miliardy korun) a zisk EBITDA 358,6 milionu eur (asi 9,25 miliardy korun). Konsolidované výsledky za roky 2018 a 2019 dosud nezveřejnila.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...