27. května 2011 16:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

eBay: Google ukradl naše obchodní tajemství

Google - logo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google - logo | foto: Reprofoto

NEW YORK Internetová aukční síň eBay a její divize platebních služeb PayPal žalují firmu Google kvůli údajné krádeži obchodních tajemství souvisejících s platebními systémy pro mobilní telefony.

Informovala o to agentura Reuters. Žaloba je namířena rovněž proti dvěma bývalým vedoucím pracovníkům společnosti PayPal, kteří přešli do firmy Google.

Oba pracovníci se podíleli na novém systému pro placení prostřednictvím mobilních telefonů, který Google představil ve čtvrtek společně s firmami Citigroup a MasterCard.

K TÉMATU

Ve Spojených státech má být systém dostupný již letos v létě, a to v San Francisku a New Yorku. Pokud se systém uplatní, předběhne Google konkurenty a zprostředkuje Američanům zkušenosti spotřebitelů v Asii, kde lidé v obchodech platí chytrými mobilními telefony běžně jako platebními kartami.

ČTK, Lidovky.cz

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?