9. listopadu 2017 11:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Facebook chce Čechům najít zaměstnání. Spustil konkurenci pracovních portálů

Facebook | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook | foto: Shutterstock

PRAHA Facebook v Česku spouští svou službu na hledání práce Jobs. Funkce, která již funguje v několik zemích v zahraničí, přímo konkuruje profesní síti LinkedIn i klasickým portálům na hledání práce.

Firmy sice již mohou na sociální síti nabízet práci přes vlastní klasické příspěvky, nyní však získají specializovanou stránku pro kariérní nabídky. Uživatelé mohou na inzeráty reagovat přímo z Facebooku, který jim navíc vytvoří strukturovaný životopis z informací vyplněných do profilu.

Inzerenti budou moci podobně jako u ostatních příspěvků podpořit dosah svých nabídek pomocí placené kampaně. Se zájemci se pak spojí prostřednictvím komunikační aplikace Messenger. Služba bude fungovat i na mobilních telefonech.

Hlavní konkurencí Facebook Jobs je profesní síť LinkedIn, kterou loni za 26 miliard dolarů převzal Microsoft. Výhodou Facebooku je ale obrovská uživatelská základna. V Česku síť každý měsíc navštíví kolem pěti milionů uživatelů a celosvětově toto číslo překročilo dvě miliardy.

Facebook své Jobs původně spustil jen v USA, Kanadě a Mexiku. V říjnu letošního roku pak přibyla část Evropy a také Austrálie a Nový Zéland.

Jobs jsou další ze služeb, které Facebook v poslední době na svou síť přidává. V srpnu do Česka například dorazilo tržiště Marketplace, na kterém mohou uživatelé prodávat své věci.

kopMichal Kopřiva

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.