Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Facebook zakáže reklamy vyvolávající paniku ohledně koronaviru. Se šířením dezinformací se potýká od nového roku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

San Francisco/Praha  Facebook zpřísňuje svá pravidla týkající se reklam, které odkazují na nový koronavirus COVID-19. Snahou je omezit šíření dezinformací o viru.

Minulý týden Facebook zrušil summit, který se měl konat příští měsíc v americkém San Francisku. „Prioritou je zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců, takže jsme tak učinili z důvodu opatrnosti,“ uvedla společnost ve svém stanovisku pro server MarketWatch.

Nyní Facebook vydal další opatření týkající se koronaviru. „Nedávno jsme přijali zásady zakazující reklamy, které odkazují na koronavirus a vytvářejí pocit naléhavosti, jakým je naznačování omezené nabídky nebo zajištění léčby a prevence,“ uvedl ve svém prohlášení pro Business Insider mluvčí sociální sítě.

Mark Zuckerberg na bezpečnostní konferenci v Mnichově.

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, na bezpečnostní konferenci v Mnichově.

Facebook se potýká se šířením dezinformací o koronaviru, kterým se nakazilo už přes jednaosmdesát tisíc lidí a zemřelo přes dva a půl tisíce (interaktivní mapa zde), od nového roku. Již koncem ledna na základě kontroly podnikl kroky k odstranění nepravdivých informací z města Wu-chanu, ohniska nákazy.

Místy až přehnaná panika má podle časopisu Wired například na svědomí prudký nárůst cen za roušky. Na Amazonu ceny v posledních týdnech vzrostly tak prudce, že společnost musela varovat prodejce, aby je dále nezvyšovali, jinak stáhne jejich nabídku z webu. Přestože si lidé kvůli koronaviru kupují roušky, podle epidemiologů je důležitější hygiena rukou a používání dezinfekčních prostředků.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?

Najdete na Lidovky.cz