21. října 2019 16:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

HBO GO zdražuje a zkracuje zkušební lhůtu. Chce navýšit objem originální produkce

Hra o trůny je jedním z největších taháků HBO. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hra o trůny je jedním z největších taháků HBO. | foto: HBO

PRAHA Videotéka HBO GO navyšuje cenu ze 129 korun na 159 korun měsíčně. Nová sazba začne platit od 21. listopadu. Zkušební doba se zkracuje z měsíce na pouhý týden. Důvodem ke změnám je podle samotné HBO snaha zkvalitnit nabídku původního obsahu.

„Důvodem zvýšení ceny je neustále rostoucí zájem zákazníků po novém a exkluzivním obsahu. Rozhodli jsme se výrazně navýšit nabídku originální produkce z USA (Černobyl, Watchmen, Jeho temné esence) i řadu seriálů původem z Evropy (pokračování snímku Wataha, Umre a nové špionážní drama Bez vědomí z české produkce, které má premiéru již 17. listopadu). Díky této změně dokážeme odběratelům nabídnout ještě pestřejší nabídku seriálů, filmů i dokumentů,“ stojí v oficiálním vyjádření společnosti.

Seriál Strážci (2019). Tvůrce: Damon Lindelof.
Seriál Strážci (2019). Tvůrce: Damon Lindelof.

Snížená cena 129 korun pro české předplatitele platila rok. Předtím služba HBO GO vyšla na 199 korun, takže plánované zdražení na 159 korun představuje určitý kompromis.  Zvýšení ceny se netýká jen České republiky, ale všech zemí, kde HBO působí. Slovensko například místo nynějších 4,99 euro zaplatí 5,99. 

Videotéka HBO GO v současné chvíli nabízí okolo více než 800 filmů a 200 seriálů, všechny v české lokalizaci. Jejím největším konkurentem je videotéka Netflix, která před necelými dvěma týdny spustila kompletní české rozhraní. Její nejlevnější předplatné stojí 199 korun měsíčně, což je stále více než u HBO. Netflix má mnohem větší výběr filmů a seriálů, ale jen malá část z toho má v současné chvíli českou lokalizaci. 

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?
PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?

S někým se život nemazlí a naděluje mu ránu za ranou. Mezi ty „vyvolené“ se řadím i já. Nepíši to kvůli lítosti, ale spíš se potřebuji vypsat, dostat to ze sebe.