12. března 2015 11:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Koncern Honeywell chystá v ‚českém Silicon Valley‘ stamilionovou investici

Revoluce odstartovala v kampusu, právě tam se poprvé začali spojovat studenti i učitelé různých oborů. Po dokončení by v areálu v Brně-Bohunicích měly fungovat společně přírodovědecká, lékařská a sportovní fakulta. Snímek pochází z biochemické laboratoře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Revoluce odstartovala v kampusu, právě tam se poprvé začali spojovat studenti i učitelé různých oborů. Po dokončení by v areálu v Brně-Bohunicích měly fungovat společně přírodovědecká, lékařská a sportovní fakulta. Snímek pochází z biochemické laboratoře. | foto: Lidové noviny

BRNO Koncern Honeywell v Brně investuje asi čtvrt miliardy korun a přijme 300 zaměstnanců. Společnost zahájila provoz tří nových výzkumných a vývojových laboratoří. V následujících měsících otevře dalších pět. V Brně tak vznikne největší výzkumné centrum společnosti v Evropě.

Nové laboratoře v Brně budou podporovat dvě klíčová odvětví společnosti, kterými jsou letectví a automatizace a řízení. Podle vyjádření společnosti mají napomáhat zvyšování kvality, spolehlivosti a účinnosti elektronických a bezdrátových výrobků, kterými jsou například inteligentní termostaty, chytré regulátory či letecké elektrotechnické přístroje. Výzkum v laboratořích pomůže vyvíjet lepší a bezpečnější elektronické přístroje. Výrobky se zde budou zároveň i testovat, aby splňovaly normy na trhu. 

„Jihomoravský kraj je znám jako české Silicon Valley a mimo vynikající infrastruktury je zde také spousta vysoce kvalitních technických talentů,“ uvedl Jiří Tomíček, generální ředitel Honeywell Technology Solutions (HTS), která je vývojovou a technickou částí koncernu. Vývojové centrum v Brně Honeywell otevřel v roce 2003. Dnes v Brně pracuje více než 1500 inženýrů v prostorách o rozloze 33 000 metrů čtverečních.

Letadla, satelity, simulátory

„Od roku 2006 jsme svědky stabilního růstu a zvyšování kvalifikace místních inženýrů. Jsme také úspěšní v získávání vysoce talentovaných zaměstnanců napříč Evropou. Proto je rozšíření výzkumného a vývojového centra v Brně dalším logickým krokem,“ uvedl Suresh Venkatarayalu, prezident Honeywell Technology Solutions.

Inženýři v Brně vyvíjejí technologie pro místní i globální zákazníky z různých odvětví. Mezi ně patří například bezpečné přistávací systémy pro letadla, satelitní komunikace o počasí pro letadla, systémy řízení leteckého provozu, simulátory kokpitu nebo dálkové softwary pro poplachová zařízení a bezpečnostní systémy.

Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Honeywell je také výrobcem speciálním materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, zařízení pro řízení klimatu, ve stavebnictví, v průmyslu obalů a barev, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu. V ČR má dvě výrobní základny - v Brně a Olomouci. Globální výzkumná centra HTS sídlí v České republice, Indii a Číně.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz