25. dubna 2016 18:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Potravinářská inspekce vydala varování před mléčnou bílkovinou v cukrovinkách

Sušenky s nedeklarovanou mléčnou bílkovinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sušenky s nedeklarovanou mléčnou bílkovinou. | foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

BRNO Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování před nedeklarovanou mléčnou bílkovinou v cukrovinkách z Dánska a Polska. Sušenky a želé se objevily v nabídce řetězců Globus, Tesco a Kaufland. Novinářům to oznámil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Varování se týká sušenek označených Disney Round Tins Favourites 2 od dánského výrobce Jasobsens Bakery v baletní po 150 gramech. Lidé je mohli koupit v Globusu. Stejný výrobce dodal do Globusu a Tesca sušenky Disney Round Tins Frozen o stejné váze.

Kaufland zase nabízel jahodové želé Mella galaretka s minimální trvanlivostí do dubna 2016 a označením šarže 1527914147. Želé pocházelo z Polska.

Želé.
Sušenky s nedeklarovanou mléčnou bílkovinou.

„Výskyt mléčné bílkoviny v potravině bez řádného vyznačení tohoto alergenu na obalu může ohrozit zdraví osob s intolerancí nebo alergií na mléčnou bílkovinu,“ uvedl Kopřiva.

ČTK