30. července 2015 19:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

InterContinental Hotels a Starwood se možná sloučí. Jednání jsou na začátku

Hotel InterContinental v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel InterContinental v Praze | foto: Reprofoto

NEW YORK Hotelová skupina InterContinental Hotels (IHG) a konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide vedou předběžná jednání o sloučení. S odvoláním na své zdroje to ve čtvrtek napsal ekonomický list Financial Times (FT). Fúzí by vznikla největší hotelová skupina na světě. Rozhovory jsou ale teprve v rané fázi a Starwood si prý může vybrat jiného zájemce i jinou strategii. Podle zdrojů agentury Reuters by mohla k zájemcům o Starwood patřit i hotelová skupina Wyndham Worldwide.

Starwood, který vlastní hotelové řetězce Sheraton či St. Regis, na jaře oznámil, že zkoumá alternativy týkající se strategie a finančních záležitostí. Firma, která se tehdy nabídla ke koupi, ve čtvrtek však neoznámila, jak v této věci pokročila.

Nejmenované zdroje Reuters uvedly, že Starwood v rámci hledání zájemců oslovil také investiční fondy. IHG a Wyndham se na dotaz Reuters odmítly vyjádřit. Vyjádření Starwoodu se agentuře zatím zjistit nepodařilo.

InterContinental je největší hotelovou skupinou na světě a provozuje hotely pod stejným jménem a pod značkami Crowne Plaza a Holiday Inn. Těsně za ním je řetězec Hilton Worldwide.

Akcie InterContinental po zprávě zpevnily o více než tři procenta, akcie Starwood vykazovaly mírnější nárůst.

ČTK