17. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KOKLAR: iPhone 5 čeká tvrdý boj

Nový iPhone5 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový iPhone5 | foto: ČTK

Firma Apple představila svůj nový chytrý mobil iPhone 5. Telefon téměř ve všech parametrech předčí předchozí verzi, ovšem s konkurencí v podobě Samsungu SIII a Nokia Lumia 920 nabízí shodné specifikace a v určitých parametrech dokonce zaostává.

Za prvé od rozlišení displeje iPhone 5 se zřejmě očekávalo více, neboť Apple zaostává za Lumií i SIII. I baterie iPhone5má oproti Lumii a SIII nižší výdrž. Na druhé straně v kvalitě zvuku, nízké váze a dle slov Tima Cooka, tím jak spolu funkce iPhone 5 dobře spolupracují, předčí nový mobil Applu soupeře.

 iPhone tak zhruba dohnal svoji konkurenci. Nyní se tak na trhu prodávají velmi podobná zařízení s podobnými specifikacemi a aplikacemi. Z toho důvodu lze očekávat, že zákazníci se budou rozhodovat mezi smartphony spíše subjektivně a v určitých případech na základně ceny.

Ta byměl být v případě iPhone 5 srovnatelná s SIII. Vzhledem ktomu, že Samsung musí zaplatit Applu pokutu za zneužití patentů, což na něj vrhá stín plagiátora, a Lumie 920 nejsou ještě v prodeji, má iPhone 5 našlápnuto opět k úspěšným prodejům.

Robin Koklar, analytik Fio banky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!