20. září 2018 17:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jak bude vypadat příštích 100 let republiky? O vizích se diskutovalo na konferenci LN

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Lidové noviny uspořádaly konferenci s názvem Příštích 100 let republiky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny uspořádaly konferenci s názvem Příštích 100 let republiky. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Máme před sebou stoleté oslavy od založení Československé republiky. Jak ale bude vypadat příštích sto let naší republiky? O tom ve čtvrtek od 13:00 diskutovali lidé z politického a byznysového prostředí. Konferenci s názvem Příštích 100 let republiky, která probíhá v pražské Hauch Gallery, pořádaly Lidové noviny ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost a obchodními partnery.

Své vize pro příštích 100 let České republiky ve čtvrtek představila řada osobností nejen z byznysu. V Hauch Gallery se objevila například bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, majitel firmy Isolit Bravo Kvido Štěpánek, hlavní ekonom DRFG Martin Slaný, eurokomisařka Věra Jourová nebo ředitel znovuzrozené značky Čezeta Neil Eamonn Smith.

Program konference byl rozdělen na pět částí. První byl o příbězích osobností, které dokázaly překonat samy sebe a dosáhnout úspěchu. Další část se zaměřila na regionální hranice Česka. Po půlhodinové přestávce program pokračoval blokem, který se věnoval budoucnosti české ekonomiky, na to následně navázala diskuze o pozici naší republiky ve světě. Celá konference byla symbolicky ukončena zamyšlením nad tím, jak bude vypadat Česko v roce 2118.

Konferenci Příštích 100 let republiky pořádají Lidové noviny společně s...
Celá akce se odehrála v Hauch Gallery v Praze.

„Lidové noviny jsou jediný dnes vycházející deník, který vznik ČSR zažil – bylo jim tehdy 25 let – a dokonce tuto historickou událost na titulní straně svého ranního vydání 19. října 1918 oznámily. I proto jsme se rozhodli pro připomenutí této doby velkým souvislým projektem, který nyní na stránkách Lidovek od začátku roku a nyní má podobu historického seriálu. Zároveň jsme si řekli, že nestačí jenom vzpomínat a bilancovat, ale je zapotřebí se dívat dopředu. Ano, budeme se věnovat století republiky. Ne ovšem tomu minulému, ale tomu, které leží před námi,“ shrnul ředitel Lidových novin Veselin Vačkov.

Konferenci Příštích 100 let republiky pořádaly Lidové noviny společně s Institutem pro politiku a společnost. Partnery jsou Česká spořitelna, investiční skupina DRFG, Česká zbrojovka a Czech Fund.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse