17. září 2014 8:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Změní se trh s alkoholem? Kapitáni Stocku a Becherovky končí

Fernet stock | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fernet stock | foto: Reprofoto

PLZEŇ, PRAHA Po pěti letech se uzavírá kariéra Petra Pavlíka v čele největší české likérky - Stocku. Nahradí ho Polák Marek Malinowski. Odchází i generální ředitel Becherovky Anthony Schofield.

Hned dvě z největších likérek v Česku změní na konci roku své šéfy. Ve funkci generálního ředitele lídra trhu - božkovského Stocku - skončí po pěti letech Petr Pavlík. Roky zastával i post prezidenta Unie výrobců a dovozců lihovin.

Plánované změny

Na odchod se chystá i generální ředitel Becherovky Anthony Schofield, který šéfoval třetímu největšímu výrobci lihovin šest let. Informace LN potvrdil mediální zástupce Becherovky i sám Petr Pavlík. „Nehledejte za tím žádnou senzaci. Odcházím na jiný post a ze své vůle,“ vyjádřil se šéf Stocku.

„S koncem kalendářního roku dojde k plánované změně na postu generálního ředitele společnosti, který posledních šest let úspěšně zastával Anthony Schofield,“ uvedl zástupce firmy Jan Becher - Karlovarská Becherovka Pavel Tesař.

Prohibici zvládli oba

Jméno Schofieldova nástupce prý zveřejní Becherovka v nadcházejících měsících. Podle neověřených informací by mělo jít o francouzského zástupce z mateřského koncernu Pernod Ricard.

I mateřská společnost Stocku -Stock Spirit Group - už má vybraného nového člověka. Pavlíka nahradí od ledna polský manažer Marek Malinowski, který v minulosti řídil obchodní aktivity božkovské likérky v Polsku. Oba odcházející muži mají pověst schopných lídrů a odborníků, kterým se podařilo posílit pozice svých firem na trhu a hlavně poměrně zdárně přestát největší krizi lihovarnického oboru - následky prohibice v září 2012 a vůbec celé metanolové aféry, která způsobila výrobcům a prodejcům ztráty desítek milionů korun.

Více čtěte ve středečních Lidových novinách.

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.