3. července 2018 18:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kdysi jeden z nejbohatších mužů světě jde na 30 let za mříže. Brazilský magnát byl odsouzen za korupci

Eike Batista byl odsouzen k 30 letům vězení za korupci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eike Batista byl odsouzen k 30 letům vězení za korupci. | foto: Reuters

Rio de Janeiro Brazilský ropný a těžařský magnát Eike Batista, který v minulosti patřil mezi nejbohatší muže na světě, byl odsouzen k 30 letům vězení za korupci. Informoval o tom v úterý server BBC.

Batista před šesti lety podle odhadů vlastnil majetek v hodnotě přes 35 miliard dolarů (785 miliard Kč). O většinu jmění však přišel v důsledku kolapsu svého podnikatelského impéria.

Jedenašedesátiletý Batista byl shledán vinným z uplácení bývalého guvernéra státu Rio de Janeiro Sergia Cabrala. Na Cabralovy účty u zahraniční banky převedl v přepočtu přes 470 milionů Kč výměnou za získání státních zakázek.

Batista byl kdysi považován za symbol hospodářského rozmachu Brazílie. Ukázalo se však, že velká část jeho impéria byla vybudována pomocí vztahů se zkorumpovanými úředníky na nejvyšších postech. Nyní je Batista symbolem Brazílie zápasící s vážnými hospodářskými problémy a s rozsáhlou korupcí, píše BBC.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…