14. dubna 2016 8:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerův Home Credit opouští jeden z ,otců’ Air Bank

regionální výkonný ředitel společnosti Home Credit Erich Čomor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy regionální výkonný ředitel společnosti Home Credit Erich Čomor | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA  Skupinu Home Credit, spadající do impéria PPF, opouští jeden z nejvýraznějších manažerů nové generace – Erich Čomor (45).

Čomor patří mezi blízké spolupracovníky šéfa a spolumajitele Home Creditu Jiřího Šmejce. Vsoučasnosti Čomor působí ve společnosti jakožto člen výkonného výboru skupiny Home Credit a regionální výkonný ředitel se zodpovědností za strategii, za byznys v České republice pro značky Home Credit a Air Bank, na Slovensku a v Indonésii.

„Po deseti letech práce ve Skupině Home Credit se Erich rozhodl vzít si ,sabbatical‘ (jde o označení pro placené, částečně placené nebo neplacené volno za účelem vědecké práce, sebevzdělávání, práce na publikaci nebo psyachohygieny – pozn. red.). Ze své dosavadní pozice ve Skupině Home Credit tak odejde ke konci června,“ řekl LN ředitel komunikace firmy Milan Tománek.

“Chci si po deseti letech u PPF a celkově 25 letech v kariéry v plném tempu a bez přestávky vzít nějaký čas volno a věnovat se dětem a akcionáři měli pro mé plány pochopení,” uvedl Čomor.

Čomor byl například u zrodu úspěšné Air Bank, která se po pár letech na trhu dostala rychle do zisku a k dnešnímu dni získala víc než 450 tisíc klientů. Od roku 2011 stál v jejím čele a posléze v roce 2014 odešel v rámci skupiny a dostal na starost chystanou zahraniční expanzi, kdy monitoroval bankovní prostředí v Asii.

Rozvoj a implementaci strategie Skupiny Home Credit převezme po Čomorovi Šmejcův zástupce a zároveň regionální výkonný ředitel skupiny Tomáš Kočka.

Z Filipín se vrátí Minol

Řízení byznysu skupiny v Česku a na Slovensku pak přebírá David Minol, současný CEO Home Creditu na Filipínách. Minol se tak po řadě let ve vysokých manažerských pozicích v Číně, Hong Kongu a v Manile vrátí zpět do ústředí firmy a nastoupí na uvolněnou pozici regionálního výkonného ředitel po Erichu Čomorovi.

Skupina, která v současnosti působí v jedenácti zemích Evropy, Asie a v USA, je řízena výkonným výborem, v jehož čele stojí Šmejc.

Erich Čomor do skupiny PPF přišel v roce 2007, kdy se stal šéfem Home Creditu v Česku a na Slovensku. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Kellogg School of Management v USA, kde získal titul MBA. Bohaté zkušenosti z bankovnictví získal v GE Money Bank či v konzultantské firmě McKinsey & Co. Mluví plynně pěti jazyky, včetně čínštiny.