Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerův Home Credit opouští jeden z ,otců’ Air Bank

regionální výkonný ředitel společnosti Home Credit Erich Čomor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy regionální výkonný ředitel společnosti Home Credit Erich Čomor | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA  Skupinu Home Credit, spadající do impéria PPF, opouští jeden z nejvýraznějších manažerů nové generace – Erich Čomor (45).

Čomor patří mezi blízké spolupracovníky šéfa a spolumajitele Home Creditu Jiřího Šmejce. Vsoučasnosti Čomor působí ve společnosti jakožto člen výkonného výboru skupiny Home Credit a regionální výkonný ředitel se zodpovědností za strategii, za byznys v České republice pro značky Home Credit a Air Bank, na Slovensku a v Indonésii.

„Po deseti letech práce ve Skupině Home Credit se Erich rozhodl vzít si ,sabbatical‘ (jde o označení pro placené, částečně placené nebo neplacené volno za účelem vědecké práce, sebevzdělávání, práce na publikaci nebo psyachohygieny – pozn. red.). Ze své dosavadní pozice ve Skupině Home Credit tak odejde ke konci června,“ řekl LN ředitel komunikace firmy Milan Tománek.

“Chci si po deseti letech u PPF a celkově 25 letech v kariéry v plném tempu a bez přestávky vzít nějaký čas volno a věnovat se dětem a akcionáři měli pro mé plány pochopení,” uvedl Čomor.

Čomor byl například u zrodu úspěšné Air Bank, která se po pár letech na trhu dostala rychle do zisku a k dnešnímu dni získala víc než 450 tisíc klientů. Od roku 2011 stál v jejím čele a posléze v roce 2014 odešel v rámci skupiny a dostal na starost chystanou zahraniční expanzi, kdy monitoroval bankovní prostředí v Asii.

Rozvoj a implementaci strategie Skupiny Home Credit převezme po Čomorovi Šmejcův zástupce a zároveň regionální výkonný ředitel skupiny Tomáš Kočka.

Z Filipín se vrátí Minol

Řízení byznysu skupiny v Česku a na Slovensku pak přebírá David Minol, současný CEO Home Creditu na Filipínách. Minol se tak po řadě let ve vysokých manažerských pozicích v Číně, Hong Kongu a v Manile vrátí zpět do ústředí firmy a nastoupí na uvolněnou pozici regionálního výkonného ředitel po Erichu Čomorovi.

Skupina, která v současnosti působí v jedenácti zemích Evropy, Asie a v USA, je řízena výkonným výborem, v jehož čele stojí Šmejc.

Erich Čomor do skupiny PPF přišel v roce 2007, kdy se stal šéfem Home Creditu v Česku a na Slovensku. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Kellogg School of Management v USA, kde získal titul MBA. Bohaté zkušenosti z bankovnictví získal v GE Money Bank či v konzultantské firmě McKinsey & Co. Mluví plynně pěti jazyky, včetně čínštiny.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Práce na českých polích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

Práce na českých polích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Práce na českých polích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....