Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Česku náhle končí populární ‚bazarová‘ aplikace Letgo. Aktivně ji používal milion lidí

Logo Letgo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Letgo. | foto: Wikimedia

Praha Prodejní aplikace Letgo, která si získala značnou popularitu, v Česku a na Slovensku náhle končí. Původně americká aplikace od dubna skončí hned v několika zemích středí a východní Evropy. Vlastníci odchod odmítli komentovat.

Prodejní služba měla jen v České republice přes dva miliony uživatelů, víc než milion z nich je měsíčně aktivních, uvedl server Czechchrunch, který na krok Letgo upozornil. Drtivá většina využívala zejména mobilní aplikaci, přes kterou bylo možné prodat jakékoliv zboží. Na většině trhů se navíc jednalo o nejrychleji rostoucí aplikaci svého druhu, a to jak pro iOS, tak pro Android.

Kromě Česka a Slovenska Letgo od dubna skončí i v dalších zemích Evropy, například v Chorvatsku a ve Slovinsku. Uživatelé tak na stránkách najdou jen vyjádření, že Letgo nepřijímá nové inzeráty a po konci měsíce už nebude v dané zemi dostupné. Celou situaci pro server Czechchrunch odmítl mluvčí služby více komentovat. Informaci o konci populární aplikace pouze potvrdil.

Firma v loňském roce rozjela velkou marketingovou kampaň, kterou chtěla v České republice získat další uživatele, zapojen do ní byl například i Leoš Mareš. Podle informací Czechchrunch za koncem stojí investoři, kteří se chtějí soustředit na rozvojové země.

Prodejní službu založila v roce 2015 dvojice Alex Oxenford a Jordi Castello, později se k nim přidal ještě Enrique Linares. Po celém světě si ji za celou dobu stáhlo přes 75 milionů uživatelů. Zakladatelům se navíc s Letgo dařilo podle dostupných údajů i na poli financování, na pěti investičních kolech vybrali celkem 975 milionů dolarů. Hodnota Letgo byla v loňském roce odhadována na zhruba 1,5 miliardy dolarů.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!