10. února 2017 13:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Levné pumpy ONO tvrdí, že měly loni vyšší tržby než lídr trhu Benzina

Čerpací stanice Tank Ono na snímku z roku 2011. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice Tank Ono na snímku z roku 2011. | foto: Archiv

PLZEŇ Loňské tržby nízkonákladových čerpacích stanic Tank ONO dosáhly 14,7 miliardy korun, tvrdí firma. To je o třetinu více, než v roce 2016 dosáhla největší tuzemská síť čerpacích stanic Benzina.

Zisk společnosti byl podle zatím neauditovaných výsledků asi 50 milionů korun, řekl týdeníku Euro spolumajitel plzeňské firmy Tank ONO Jiří Ondra. Loňské tržby Benziny dosáhly 9,1 miliardy korun.

Tank ONO provozuje 39 čerpacích stanic, Benzina jich měla loni 363. Podle Eura měla také podstatně vyšší provozní zisk před odpisy (EBITDA), a to 958 milionů korun.

Byznys bratrů Jiřího a Petra Ondrových, tedy firmy Tank ONO, stojí už 23 let na prodeji pohonných hmot s velmi nízkou marží a minimálními náklady. Firma sídlí dosud v malém domku na okraji Plzně a prakticky neutrácí za marketing. Zatímco velké sítě mají marži tři až čtyři koruny, u Tank ONO je to mezi 70 haléři a korunou na litr.

Loňské tržby Tank ONO mírně poklesly oproti roku 2015, kdy firma utržila 15,2 miliardy

Vyjádření Unipetrol

V minulém roce byla Benzina zaintegrována do skupiny Unipetrol formou odštěpného závodu. Tím se změnil systém vykazování finančních ukazatelů. Tržby Benziny jsou nyní uváděny bez spotřební daně. Pokud bychom měli započítat i spotřební daň, dostali bychom se na úroveň 18 miliard Kč.

Pavel Kaidl. Tiskový mluvčí, Unipetrol

korun, a kvůli investicím vydělala 24 milionů korun.

„Bylo to způsobeno nižšími prodejními cenami pro zákazníky. Loni jsme vytankovali víc, ale ceny byly abnormálně nízko kvůli levné ropě,“ řekl Ondra. Firma loni otevřela čerpací stanice v Řasnici-Strážném na Šumavě, Břestu na Kroměřížsku, v Praze-Štěrboholích a na hraničním přechodu Vojtanov.

Čerpací stanice v Česku.
ČTK