29. září 2013 19:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lidé jsou ke kuřákům v práci tolerantní, ukázal průzkum

Kuřák - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuřák - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Téměř polovina lidí míní, že je dobré se v práci kdykoliv odreagovat cigaretou, protože se tak nakonec zvýší pracovní výkon. Každý desátý uznává, že pokud si kuřáci cigaretu napracují, je to jejich věc. Vyplývá to z ankety pracovního portálu Profesia.cz, kde 526 lidí odpovědělo na otázku, jak vnímají kuřácké pauzy v zaměstnání.

Třetina respondentů je se situací velmi nespokojená, protože si podle nich kuřáci práci nikdy nenapracují. Na 13 procent návštěvníků uvedlo, že je u nich v pracovní době kouření zakázáno.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zákoník práce sice mluví jasně, zaměstnavatelé však často řeší kuřácké pauzy i prostory dále vnitřními předpisy, které zahrnují i potřeby kuřáků," uvedla Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

Kouření má podle ní mnoho negativních dopadů. Z pohledu zaměstnavatelů jde často o skutečnost, že si zaměstnanci práci nenapracují. Zároveň průzkumy ukazují, že mají více dnů pracovní neschopnosti než nekuřáci. Často to také nedělá dobrotu v kolektivu, protože někteří zaměstnanci pociťuji nespravedlnost, podotkla.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!