Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pivnice bez cigaretového kouře. Co na to provozní?

Jídlo

  7:00
Cigareta k pivu patří a Češi jsou na kouření v hospodách zvyklí, zní z jednoho tábora. Podle jiných ale o tak výraznou změnu nejde a kuřáci mohou jednoduše vyjít s cigaretou na terasu. Co si o zákazu kouření v restauracích myslí provozní známých českých pivnic?

Protikuřácky zákon bude platný od konce května. foto: Shutterstock

Zákon nebude fungovat a sníží tržby

Restaurant U Medvídků, Praha
"
Je to hrůza. A nebude to fungovat. Kuřáci budou chodit ven před restauraci a budou rušit noční klid. Zákon také určitě restauracím sníží tržby, takže s tím nesouhlasíme," říká provozní pražské restaurace U Medvídků.

Čtěte více o zákazu kouření v restauracích:

Lidé už se zákazem počítají

Restaurant Černý medvěd, Brno
"
Na to je odpověď velmi těžká. Někteří hosté to uvítají, spoustu lidem se to ale líbit nebude. Lidé už jsou ale docela zvyklí chodit kouřit ven. O tomhle zákoně už se ale mluví tak dlouho, že lidé už s tím počítají," říkají na zákon v pivnici Černý medvěd v centru Brna.

Ani kuřáci o kuřácké části nestojí

Pivovar U Fleků, Praha
"
Se zákonem souhlasíme. Vítáme to, protože naše klientela je převážně zahraniční a cizinci jsou na nekuřácké restaurace zvyklí. Už jen jeden sál máme kuřácký a ani kuřáci v něm často nechtějí sedět. Takže nás to samo donutilo, abychom kuřácké části zrušili. Poklesu tržby se nebojíme," zní názor z restaurace U Fleků.

Snad nebudou diskriminační výjimky

Pivnice U Jelínků, Praha
"Znamená to, že bude možná chodit méně lidí, protože nemáme zahrádku. Tržby asi ze začátku trochu spadnou, lidi budou muset kouřit venku. Pokud to ale bude stejné všude, tak na tom tolik nezáleží. Kdyby ale existovaly výjimky, tak je to diskriminace," obávají se v pivnici U Jelínků.

Jelínkova pivnice

Jelínkova pivnice

Hosté si rychle zvyknou

Šenk Na Parkánu, Plzeň
"
Naprosto s tím souhlasíme. Klesání tržeb se nebojíme. Pokud budou podmínky všude stejné, tak si hosté rychle zvyknou. Funguje to tak i v jiných zemích. Kuřáci si zajdou zakouřit třeba na terasu, na to už jsou stejně zvyklí," staví se k zákonu provozní plzeňské restaurace.

Tržby klesnou, ale je to krok vpřed

Lokál U Bílé kuželky, Praha
"My jsme jenom pro. Určitě klesnou tržby, protože spoustu českých hostů si ráda u piva cigaretu dá, ale přesto je to určitě krok vpřed. Lidé na pivo vždycky přijdou, možná ale bude trvat déle, než si na nekuřácké restaurace zvyknou," říká provozní pražské restaurace.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat