6. dubna 2009 17:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Madoff přišel už o třetí jachtu

Madoffova sedmadvacet metrů dlouhá jachta v hodnotě sedmi milionů dolarů kotví v přístavu letoviska Antibes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madoffova sedmadvacet metrů dlouhá jachta v hodnotě sedmi milionů dolarů kotví v přístavu letoviska Antibes. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Již třetí jachta amerického finančníka Bernarda Madoffa byla zajištěna v souvislosti se zabavováním jeho majetku, z jehož prodeje mají být alespoň částečně odškodněny oběti podnikatelových machinací.

Loď kotvící na francouzském Azurovém pobřeží o víkendu zabrala francouzská investiční společnost Meeschaert, která je jednou z mnoha obětí Madoffových podvodů, a to na základě povolení francouzského obchodního soudu.

Sedmadvacet metrů dlouhá jachta v hodnotě sedmi milionů dolarů (138 milionů Kč) je registrovaná na Kajmanských ostrovech. Meeschaert ji zajistila mohutnými řetězy v přístavu letoviska Antibes ležícího nedaleko Cannes a Nice.

Madoff vlastní společně s manželkou i vilku v Cap d'Antibes, jejíž cena je odhadována v přepočtu na skoro 20 milionů Kč. Předpokládá se, že i ona bude v nejbližší době zabavena.

Před několika dny americká federální policie zabavila Madoffovo usedlost v Palm Beach na Floridě a spolu s ní další dvě jachty - jednu měřící 17 metrů a druhou sedm.

Sedmdesátiletý Madoff čelí podezření ze zpronevěry až 65 miliard dolarů (asi 1,3 bilionu korun). Hrozí mu až 150 let vězení. Madoffův případ je označován jako podvod století.

ČTK