15. září 2014 10:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Majitel Prazdroje toužil i po Heinekenu. Ten ale nebyl na prodej

Pivo. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivo. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Nadnárodní pivovarnická skupina SABMiller, která vlastní i Plzeňský Prazdroj, oslovila rodinné majitele nizozemského pivovaru Heineken s nabídkou na převzetí. Ti ale vzkázali, že jejich koncern neprodají.

Dvojka a trojka světového pivovarnického trhu přemýšleli o spojení. Nakonec ale SABMiller u Heinekenu s nabídkou na prodej neuspěl. 

S odvoláním na nejmenované zdroje o tom v pondělí na internetu informovala agentura Bloomberg. Obě firmy se ke zprávě odmítly vyjádřit.

ČTĚTE TAKÉ:

SABMiller předběžnou nabídku učinil v posledních dvou týdnech. Podle jednoho ze zdrojů by z rodiny, která ovládá Heineken, udělala jednoho z největších majitelů ve sloučeném podniku.

SABMiller se údajně tímto krokem chtěl sám bránit před případnou nabídkou ze strany největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev.

SAB se nevzdává

Rodinní majitelé Heinekenu ale snahu SABMiller odmítli, protože nechtěli přijít o kontrolu na pivovarem. S myšlenkou prodeje podle zdrojů nesouhlasí a SAB údajně zvažuje další kroky.

K případnému převzetí Heinekenu je třeba souhlas rodiny zakladatelů, která pivovar ovládá prostřednictvím holdingového nástroje Heineken Holding.

 Do skupiny SABMiller patří mimo jiné Plzeňský Prazdroj a jeho značky. Zájmy v Česku má i Heineken, kterému zde patří tři pivovary: Starobrno, Královský pivovar Krušovice a pivovar Velké Březno.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz