Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mobilní operátoři lákají před Vánoci na levnější televize nebo herní konzole

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

PRAHA Tuzemští mobilní operátoři letos začali lidem, kteří si objednají nebo využívají jejich služby, k Vánocům nabízet vedle mobilů a dodatečných objemů dat i televize nebo herní konzole. Televize za zvýhodněnou cenu mají ve vánoční nabídce poprvé všechny tři firmy. Vyplývá to z nabídek operátorů.

Celkový počet zákazníků, kteří od operátorů odebírají služby internetové nebo kabelové televize, letos překročil jeden milion. Počet se více než zdvojnásobil po letošní akvizici největší kabelové firmy UPC Vodafonem.

Jako poslední svou vánoční nabídku zveřejnil právě Vodafone, který poprvé přišel s akcí na televizor nebo herní konzolu. „Uzavíráme letošní důležitý rok, kdy Vodafone v Česku koupil společnost UPC. Už dávno nejsme jen mobilní operátor, ale společnost, která poskytuje také kvalitní pevný internet a televizní zábavu,“ uvedl viceprezident pro nefiremní klienty Quique Vivas.

Vodafone nabízí 18 zařízení se slevou a počáteční platbou jedna koruna, případnou zbylou částku zákazník uhradí v měsíčních splátkách. Nejvyšší sleva 5000 korun čeká na zákazníky, kteří si pořídí mobilní i fixní služby. Například 55palcový televizor Sony Bravia KD-55XG8096 vychází na 10 801 korun. Počáteční jedna koruna stačí i pro pořízení herní konzole PlayStation 4 slim 500 GB se třemi hrami. Za 7201 korun po slevě zájemci mohou pořídit notebook Lenovo IdeaPad C340-14API.

Lákadlo HBO

Zákazník, který si objedná televizní služby T-Mobile, nebo prodlouží smlouvu na 24 měsíců, může získat 4K televizor Philips s úhlopříčkou 55 palců (55PUS7304) za cenu 11 501 Kč nebo na splátky na dva roky. Operátor navíc poskytne na dva měsíce bezplatně kanály HBO nebo sportovní TV balíček. Se slevou i na splátky operátor prodává i herní konzolu PlayStation 4 nebo notebook Acer.

Konkurenční O2 od začátku listopadu nabízí tři neprodávanější velikosti obrazovek - 43 palců (108 cm) za 199 korun měsíčně, 55 palců (138 cm) za 279 korun měsíčně a 65 palců (163 cm) za 359 korun měsíčně. Splátky jsou bez navýšení a jsou rozloženy na 48 měsíců. Vánoční nabídku O2 nepodmiňuje novým závazkem ani jeho prodloužením. „Nabídku mohou využít všichni noví i stávající smluvní zákazníci O2 TV včetně těch, kteří využívají kombinaci služeb v balíčku O2 Spolu. V tom navíc získají až do léta 2020 přístup k prémiovému obsahu na stanicích HBO zdarma,“ uvedl ředitel Komerční divize O2 Richard Siebenstich. Televizi Samsung si mohou ve vánoční nabídce pořídit také zákazníci nových tarifů Internetu HD, jejichž součástí je nově O2 TV Modrá se 34 kanály zdarma.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...