Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
28. března 2017 21:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Musk založil firmu pro propojení lidských mozků s počítači

Elon Musk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elon Musk. | foto: Reuters

NEW YORK Americký miliardář a technologický vizionář Elon Musk založil firmu Neuralink, která bude vyvíjet technologie pro propojení lidských mozků s počítači. Zprávu tisku v úterý Musk potvrdil na twitteru s tím, že nová firma je teprve v začátcích a registrována je jako podnik pro „lékařský výzkum“.

Neuralink chce vyvíjet mozkové implantáty, které budou přispívat k léčení mozkových poruch, zlepšovat paměť nebo přidávat lidem umělou inteligenci. Tyto implantáty by nakonec měly zajistit, že lidé se budou moci v budoucnu vyrovnat i nejvýkonnějším počítačům, napsal list The Wall Street Journal s odkazem na nejmenované zdroje.

Musk už delší dobu vyjadřuje obavy z toho, co by mohl prudký rozvoj umělé počítačové inteligence znamenat pro postavení lidí. V úterním tweetu na toto téma pouze krátce uvedl, že nepustit se do této práce by znamenalo pro lidstvo „existenční riziko“.

28.března 2017 v 06:31, příspěvek archivován: 28.března 2017 v 21:05

Long Neuralink piece coming out on @waitbutwhy in about a week. Difficult to dedicate the time, but existential risk is too high not to.

Podle listu budou ve firmě pracovat přední vědečtí experti v oboru umělé inteligence. Firmu bude soukromě financovat sám Musk.

Musk je zakladatelem společnosti SpaceX, která se zabývá vývojem kosmických technologií a je spoluzakladatelem výrobce elektrických automobilů Tesla. Je také jedním ze sponzorů neziskové firmy Open A.I., která se zabývá výzkumem umělé inteligence.

ČTK

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.