2. května 2013 16:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejbohatším Slovákem je Andrej Babiš – jediný eurový miliardář

Miliardář Andrej Babiš se pustil do ostré kritiky politické situace v České republice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miliardář Andrej Babiš se pustil do ostré kritiky politické situace v České republice. | foto: ČTK

BRATISLAVA Nejbohatším Slovákem je podle časopisu Forbes podnikatel žijící v Česku Andrej Babiš. Hodnotu majetku majitele holdingu Agrofert slovenská odnož magazínu vyčíslila na 1,54 miliardy eur (zhruba 40 miliard korun) s tím, že Babiš je mezi Slováky jediným eurovým miliardářem.

V podobném žebříčku, který před pár dny zveřejnila česká mutace časopisu, skončil Babiš na druhém místě za majitelem finanční skupiny PPF Petrem Kellnerem. Jeho majetek Forbes vyčíslil na 208 miliard korun.

Na druhé místo v hodnocení nejbohatších Slováků se zařadil Ivan Chrenko z developerské společnosti HB Reavis, která podniká nejen na Slovensku, ale i v Česku. Chrenkův majetek časopis odhadl na 600 milionů eur (15,5 miliardy korun).

ČTĚTE TAKÉ:

Za ním skončil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 480 milionů eur (12,4 miliardy korun). Podnikatel slovenského původu Tomáš Chrenek, jenž v Česku ovládá například Třinecké železárny, obsadil čtvrté místo. Jeho majetek Forbes vyčíslil na 440 milionů eur (11,4 miliardy korun).

Nejbohatší Slováci
POŘADÍJMÉNOSPOLEČNOSTMAJETEK
1.Andrej BabišAgrofert1,54 mld. eur
2.Ivan ChrenkoHB Reavis Group600 mil. eur
3.Jaroslav HaščákPenta480 mil. eur
4.Tomáš ChrenekMoravia Steel/Třinecké železárny / Agel440 mil. eur
5.Martin KúšikPenta420 mil. eur.
Zdroj:Forbes

Do první desítky nejbohatších Slováků se dostali také zástupci finanční skupiny J&T Jozef a Patrik Tkáčovi a Ivan Jakabovič, jakož i představitelé antivirové společnosti Eset.

Hodnotu majetku nejbohatších Slováků zveřejnil časopis Forbes poprvé. Magazín poznamenal, že bohatství lidí zařazených do žebříčku téměř výlučně tvoří podniky, ke kterým se tito lidé hlásí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz