30. srpna 2017 11:11 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejdražší byt v Česku? V centru Prahy s výhledem na synagogu za 80 milionů

PRAHA Nejdražší byt, v němž za jeden metr čtverečný zaplatí budoucí majitel rekordních 421 tisíc korun, je nyní v nabídce pražské realitní kanceláře Svoboda & Williams. Apartmán za celkem 80 milionů korun vyrostl v objektu Celínka, raně funkcionalistického domu. Ten nyní prochází kompletní rekonstrukcí.

„Zatím jsem evidoval nejdražší plochu bytu za 340 tisíc korun za metr čtvereční v pražské Křemencově ulici,“ říká pro server Aktuálně.cz František Brož z portálu Cenovámapa.org.

K luxusnímu bytu patří i velká terasa, ze které je výhled třeba na kostel svatého Ducha a Španělskou synagogu. Apartmán se nachází v nejvyšším patře domu zvaného Celínka, jenž stojí v pražské ulici Elišky Krásnohorské. Celý objekt vlastní firma PPH Eliska. Ta spadá pod rakouskou společnost East Advisors Vermögensverwaltung ze skupiny Julius Meinl.

V projektu má po úplné rekonstrukci vzniknout dalších 7 bytů a dva obchody. Ceny ostatních bytů vycházejí na zhruba 270 tisíc za metr čtverečný. Všichni budoucí majitelé navíc dostanou místo v automatickém parkovacím systému.

Doposud nejdražší prostory se v tuzemsku prodaly loni. Izraelský developer tehdy zaplatil 216 tisíc za metr čtverečný v domě, který stojí přímo naproti orloji na Staroměstském náměstí. Dohromady vydal přes 415 milionů.

dvDaniela Vlčková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!