Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
12. června 2017 5:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Miami si mohou boháči zaparkovat vůz přímo v apartmánu

Luxusní auto (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luxusní auto (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

MIAMI Gil Dezer je stavební investor, který má úspěch a 29 automobilů. Rád obdivuje ten či onen ze svých klenotů z pohovky v luxusním mrakodrapu v Miami na pozadí oceánu, píše agentura AFP. Ano, Gil Dezer může zaparkovat ve svém apartmá. Porsche Design Tower, první tohoto druhu na světě, má 60 pater a prosklené výtahy, které umožňují obyvatelům tohoto mrakodrapu dopravit vozy přímo do jejich bytu.

Rezidenční mrakodrap, který má 132 jednotek, je posledním výkřikem ve výstavbě superluxusních nemovitostí stavěných v Miami na břehu moře. Toto město je americkou metropolí přepychu.

A když nevlastníte Porsche? Gil Dezer takovou otázku nedokáže pochopit. „Proč nemáte Porsche?“ reaguje čtyřicátník, který realizoval stavební projekt na objednávku slavné německé společnosti.

A skutečně: jestliže jste schopni vydat 5,5 až 33 milionů dolarů (137 až 825 milionů Kč) za apartmá, dá se předpokládat, že máte alespoň jednoho Porsche.

Mrakodrap, jehož autorem je firma Sieger Suarez specializující se na luxusní stavby, stojí na Sunny Isles Beach na severovýchodě města. Z každého apartmá můžete obdivovat kouzelnou zátoku daleko od davů.

Avšak tento mrakodrap by byl jen jednou z mnoha dalších luxusních věží, kdyby neměl tři výtahy nazvané Dezervators, které umožňují jeho obyvatelům přivolat si do salonu svůj oblíbený vůz.

Tenisové kurty, sauny a posilovny nejsou v metropoli na jihu Floridy ničím zvláštním. Naopak Dezervators mohou vzbudit zvědavost těch, kdo už mají všechno.

Z balkonů Porsche Design Tower je možno pozorovat dvě věže dvojčata, zjevně skromnější. Zrodily se rovněž ve firmě Sieger Suarez, mají 16 pater a stojí na soukromém ostrově. Apartmány zde přijdou na dva až osm milionů dolarů (50 až 200 milionů Kč).

Historie Floridy je protkána projekty vymykajícími se všednosti. Koncem 19. století a na počátku století 20. se investorům podařilo přesvědčit milionáře, aby investovali do toho, co bylo jen močál obývaný moskyty.

Od dob těchto průkopníků se Miami stalo metropolí peněz okázale stavěných na odiv. Metropolí lidí, kteří chtěli říci: „Ano, mám tunu zlata a podívejte se, co všechno si můžu dovolit,“ vysvětluje Craig Pittman, autor knihy Oh, Florida! zasvěcené floridským výstřednostem.

V Miami je pro cizince snadné investovat, a to i v případě pochybného původu peněz. Počátkem května zahájila brazilská policie vyšetřování praní peněz spojeného s trhem s nemovitostmi v Miami.

Více než polovina cizinců, kteří si v Miami kupují nemovitosti, pochází podle asociace agentů s nemovitostmi z Latinské Ameriky. Asi 18 procent tvoří Evropané a 13 procent Kanaďané. Loni kupovali luxusní apartmány nejvíce Kanaďané následovaní Venezuelci a Brazilci.

Podle Antoina Charveta, experta na nemovitosti při společnosti Integra Realty Resources, je jih Floridy jako Azurové pobřeží a Miami jako Monako.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...