Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
25. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Někdy odešel z restaurace bez zaplacení, prozradila o svém otci dcera Steva Jobse

Steve Jobs v roce 2010. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Jobs v roce 2010. | foto: ČTK

NEW YORK / PRAHA O svérázném chování Steva Jobse už pojednávala řada životopisných filmů. Nyní ale vyšly najevo nové detaily přímo od jeho dcery. Lisa Brennan-Jobsová ve své nové knize "Small Fry" popisuje, že byl na ni často otec krutý. I přesto ji ale zakladatel společnosti Apple přenechal několikamilionové dědictví.

O nepříliš ideálním vztahu mezi Stevem Jobsem a jeho dcerou ví veřejnost už delší dobu. Už v minulosti Jobs prohlásil, že Lisa není jeho dítě a odmítal na ni přispívat. Tvrdil, že je neplodný a až do jejích tří let ji ignoroval. Na svoji dceru začal přispívat teprve poté, co otcovské testy prokázaly, že je Lisa opravdu jeho dítě.

Až nyní, po vydání knížky „Small Fry“ od Lisy Brennan-Jobsové, na povrch vyplouvají bližší informace o tom, jakým způsobem se Jobs o svoji dceru staral. Matka Lisy Chrisann Brennanová například jednoho dne požádala Jobse o to, aby jí a jejich dceři koupil dům, ve kterém zrovna byli na prohlídce. Steve Jobs souhlasil, že je opravdu pěkný, následně ho ale koupil pro sebe a svoji novou partnerku.

„Někdy se na poslední chvíli rozhodl, že nebude za věci platit. Odcházel z restaurace bez toho, aniž by zaplatil účet,“ napsala Brennan-Jobsová ve své knize.

„Nic nedostaneš, rozumíš?“

Nyní čtyřicetiletá Lisa Brennan-Jobsová jednou od matky zaslechla, že si Steve Jobs pokaždé koupil nové Porsche, když ho poškrábal. Zeptala se tak otce, zda by ji jedno poškrábané Porsche nevěnoval. „Nedostaneš nic. Rozumíš? Nic ti nedám,“ odpověděl ji údajně Jobs. I přes to své dceři odkázal dědictví v hodnotě několika milionů dolarů.

Dcera Steva Jobse, Lisa Brennan-Jobsová.

Dcera Steva Jobse, Lisa Brennan-Jobsová.

Dcera světoznámeho muže, který je doposud tváří Applu, podle svých slov nechce, aby měli čtenáři z knihy pocit, že otce pouze odsuzuje. V rozhovoru pro The New York Times řekla, že mu odpustila a chce zdůraznit jeho lepší stránku. „Selhala jsem? Nedokázala jsem dostatečně vyjádřit cennost a potěšení? Cennost mého otce a neskutečné potěšení být s ním, když byl v dobré formě?“ zeptala se redaktorky NY Times.

Přesto jsou podrobnosti popsané v knize a rozhovoru překvapující. Údajně své dceři odmítl zapnout topení v ložnici, aby si srovnala priority. Dalšího nevhodného chování se podle NY Times Jobs dopustil, když osahával svoji partnerku Lauren Powell Jobsovou před Lisou.

„Přitáhl si ji k sobě, aby ji políbil, položil ruku na prsa a na stehno, navíc u toho dělal teatrální zvuky,“ popsala situaci Brennan-Jobsová. Když chtěla Lisa odejít, tak jí zastavil a řekl: „Liso, zůstaň. Máme rodinný okamžik. Je to důležité, pokud chceš být součástí rodiny.“ Lisa podle svých slov tedy zůstala a svůj zrak odvrátila pryč.

pkPatrik Kozlík
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Stavba domu. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

Stavba domu. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Stavba domu. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.