Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová éra ubytovacích služeb? Bydlení v kontejnerech

'Kontejnerový hotel' společnosti SnoozeBox | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 'Kontejnerový hotel' společnosti SnoozeBox | foto: www.snoozebox.com

Přespávání po klasických hotelech a kempech se možná brzy stane minulostí. Britští podnikatelé totiž přišli s konceptem 'instantního ubytování'. Rychle, levně a pohodlně můžete přespat třeba v lodním kontejneru.

Možná to všechno začalo olympiádou v Londýně, když se organizátoři strachovali, že nebude dostatek míst, kde by mohli návštěvníci přespat. Možná byl důvod úplně jiný. Nová generace podnikatelů zkrátka přišla s tím, že nikde není psáno, aby hotel byl stálý, ohromný a jeho stavba musí trvat dlouho, aby mohl být zároveň i pohodlný, píše server BBC.  

Vznik 'instantních hotelů' podpořila krize

Zvláště v době krize ve stavebnictví se výstavba nových hotelů stává stejně náročnou jako jiné developerské projekty. Banky nejsou ochotné půjčovat a financovat výstavbu nových hotelů před tím, než začnou hosté platit, bývá pro většinu podnikatelů nemožné. A tak se zrodily 'instantní hotely'.

ČTĚTE TAKÉ:

Drahá romantika

Mark Sorrill přišel s tím, že Britové půjdou za luxusem, který se ale musí něčím odlišovat. Proto založil společnost Pop-Up Hotel a začal spolupracovat například s festivaly, na nichž zajišťuje ubytování v luxusních plátěných stanech ve stylu safari s veškerým vybavením.

Je to romantické a je to drahé - za tři noci v jednom stanu můžete dát i tisíce dolarů.

Luxusní stan společnosti Pop-Up Hotel

Luxusní stan společnosti Pop-Up Hotel

Kdo by nechtěl přespat v kontejneru?

S praktičtějším nápadem přišla společnost SnoozeBox. Ppp-Up Hotel nabízí ubytování v luxusních stanech při venkovních událostech, zatímco SnoozeBox nabízí přespání v lodních kontejnerech a můžete si dokonce vybrat, zda chcete hotel o 80, 160 nebo 240 'pokojích'.  

"Pokoje jsou připraveny před příjezdem na místo, takže hotel je 'postaven' okamžitě."

Doprava 'kontejnerového hotelu' na místo trochu připomíná vojenský manévr, proto ani nepřekvapí, že většina provozovatelů SnoozeBoxu jsou bývalí vojáci britské armády.

"Každý pokoj je vybaven televizí, wifi, máme klimatizaci, koupelnu s výkonnou sprchou a odvodným systémem," řekl BBC projektový manažer Gary Thompson. 

Hezké, ale připomínají celu

Pokoje jsou upravené a čisté, ale také dost malé. Skutečně se hodí jenk tomu, aby v nich člověk přespal tři dny třeba na rockovém festivalu, při delším pobytu začnou připomínat polštářovou celu, píše BBC.

"Máme v plánu nabízet i pokoje pro rodiny, VIP hosty a pracovníky, které by byly prostornější. Takové by se hodily těžřaským firmám, které se na místě ubytovávají na dlouhé měsíce," říká Thompson.

'Kontejnerový hotel' společnosti SnoozeBox

'Kontejnerový hotel' společnosti SnoozeBox

Pokoje jsou navíc připravené a plně vybavené ještě před přepravou, takže když jednotky dorazí na místo, je hotel 'složený' poměrně rychle.

Rychlost a efektivita

Thompson si sám několikrát vyzkoušel, jaké to je spát v kontejneru, když byl na aktivní službě v Iráku a Afghánistánu, ale konečný nápad nakonec nepocházel od něj. S tím přišel až výkonný ředitel společnosti Robert Breare.

"Výhodou pop-up hotelů je, že se dostanou kdykoli kamkoli, kde jsou lidé."

"Když jsem jednou ležel ve stanu v jednom kempu ve Francii, napadlo mě, jestli bych neměl jít před spaním na záchod. Bylo to ale 20 minut cesty a mezitím bych tam musel býval nechat všechny své věci bez dozoru," vypráví Breare.  "V tu chvíli jsem si pomyslel, že musí existovat nějaký lepší způsob."

Breare začínal s 80 jednotkami, dnes jich vlastní 520. SnoozeBox nedávno vstoupil na alternativní investiční trh londýnské burzy a plánuje své kapacity rozšířit na 1000 jednotek v příštím roce a do pěti let dokonce na pět tisíc.

Firma SnoozeBox přiveze 'kontejnerový hotel' kamkoli

Firma SnoozeBox přiveze 'kontejnerový hotel' kamkoli

"Výhodou pop-up hotelů je, že se dostanou kdykoli kamkoli, kde jsou lidé," říká Breare.

Breare má další plány, jak svůj koncept rozšířit - chce zavést ještě tzv. BoozeBox neboli bar, který by se snadno převezl na místo konání jakékoli události, dalším nápadem je CruiseBox. Kontejnery by se podle něj daly naložit na loď, převézt na pobřeží například v době konání sportovních akcí, nebo by se z nich dal postavit dočasný prázdninový resort.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!