21. ledna 2016 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nová obří zakázka Škody Auto. Pro hypermarkety Globus vyrobí 300 octavií

Velkou flotilu octavií dodala v prosinci Škoda Auto Policii ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velkou flotilu octavií dodala v prosinci Škoda Auto Policii ČR. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV/PRAHA Po několika zakázkách pro velké české firmy a policii získala Škoda Auto další významný obchod. Na konci loňského roku podepsala smlouvu s řetězcem hypermarketů Globus, jehož firemní flotile dodá v průběhu dvou let 300 nových vozů Škoda Octavia na dieselový i plynový pohon.

Pro mladoboleslavský podnik jde o největší novou dodávku v rámci firemních zákazníků. Zaměstnanci hypermarketů Globus, který se v Česku zaměřuje především na prodej potravin, získají novou verzi modelu Škoda Octavia. Mělo by jít o mix diselových aut a vozů na stlačený zemní plyn CNG.

Obchodní řetězec bude mít auta na takzvaný operativní leasing – to znamená, že bude platit za jejich provoz a po určité době mu je dodavatel obmění za nová. Kontrakt zní na 300 aut za dva roky. Prosincový podpis potvrdily serveru Lidovky.cz obě strany.

„Tato smlouva byla výsledkem pravidelného výběrového řízení, které realizujeme přibližně každé tři roky. Stávajícího poskytovatele našich služebních vozidel VW jsme doplnili právě o vozy Škoda Octavia,“ popsala mluvčí Globusu Pavla Hobíková.

Nové stroje od Škody Auto budou ve vozovém parku firmy postupně nahrazovat ta stávající. Velikost flotily Globusu tak zůstane zhruba stejná jako v posledních dvou letech, tedy na úrovni přibližně 140 aut.

„Tyto vozy využívají především zaměstnanci na provozních pozicích, kteří zajišťující podporu našich hypermarketů po celé České republice,“ dodala Pavla Hobíková z Globusu.

Úspěch v tak velkém tendru je pro Mladou Boleslav cenný.

„V závěru loňského roku se jednalo o jednu z největších jednorázových dodávek firemní klientele v Česku. Velmi nás těší, že významní zákazníci, jako je například společnost Globus, dokáží ocenit spolehlivost, kvalitu a vysokou užitnou hodnotu našich vozů,“ uvedl mluvčí automobilky Vítězslav Pelc.

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...
Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...

Škoda Auto touto zakázkou navázala na několik obdobně významných dodávek z poslední doby. V dohledném čase by měla česká automobilka doručit první kusy Octavií G-TEC ze zakázky na 600 aut pro pražské Tick Tack Taxi podnikatele Radima Jančury.

Výrobce aut také dokončuje dodávku pro strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group, která si objednala 300 octavií na stlačený zemní plyn. V prosinci pak Škoda Auto společně s Policií České republiky oznámily první část dodávky civilních služebních aut (53 z celkových 88).

Šlo o 50 neoznačených octavií a tři superby s novými majáčky.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky