Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rusové si zamilovali paštiky od Hamé. Firma nabírá další lidi

Paštika Májka od firmy Hamé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paštika Májka od firmy Hamé. | foto: Lidové noviny

KUNOVICE Kunovické firmě Hamé se v Rusku daří. Tamní spotřebitelé v lecčems šetří víc než v minulosti, ale pro paštiky či kečupy od české společnosti to neplatí. Hamé kvůli tomu do svého ruského závodu musí přijmout dalších sto lidí, aby uspokojila poptávku.

Firma navýší od ledna počet pracovníků ve svém závodě v Rusku na víc než 350.

Rusko je pro Hamé třetím nejvýznamnějším trhem (po Česku a Slovensku) a tamní zakázky tvoří zhruba čtvrtinu všech zahraničních tržeb firmy.

„Hamé se v Rusku i přes napjatou politicko-hospodářskou situaci minulých měsíců daří. Zvýšil se počet zakázek, získali jsme nové kontrakty s významnými ruskými obchodními sítěmi. Abychom dokázali uspokojit tuto rostoucí poptávku po našich výrobcích, musíme adekvátně navýšit objem výroby,“ vysvětluje šéf Hamé Martin Štrupl.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem má Hamé v současnosti zhruba 2400 zaměstnanců. „Zdůrazňuji, že navýšení počtu našich lidí v Rusku nemá žádný dopad na počet pracovních míst v Česku či v jiných zemích, tyto počty zachováváme,“ dodává Štrupl.

Hamé v Rusku působí již od poloviny 90. let a letos si tak připomíná výročí dvacet let přítomnosti na tomto obrovském východním trhu. V roce 2004 otevřelo Hamé v Rusku svůj výrobní závod v obci Bogoljubovo u Moskvy.

Nejúspěšnější jsou paštiky

V tomto provozu vyrábí paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které se distribuují nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí.

„Dlouhodobě nejúspěšnějším produktem Hamé na ruském trhu jsou paštiky. Velmi dobře se prodávají také masové konzervy a kojenecké výživy,“ uvádí mluvčí firmy Petr Kopáček. Hamé v Rusku dlouhodobě výrazně roste.

Například v roce 2013 se tržby zvýšily meziročně o 15 procent a výrazně překročily půl miliardy korun. Celkové tržby skupiny Hamé za vlastní a dovezené výrobky v prvním letošním pololetí vzrostly meziročně o sedm procent na 2,546 miliardy korun.

,

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...