21. ledna 2015 14:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O2 letos zdvojnásobí investice do sítě. Peníze půjdou hlavně na LTE

Mobilní telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Zhruba miliardu korun utratí společnost O2 za rozvoj své mobilní sítě. Je to zhruba dvojnásobek peněz, které na stejné účely vynaložila loni. Největší český operátor je vloží hlavně do budování stanic nejmodernější sítě LTE určené pro rychlý mobilní internet.

Firma má v současnosti v ostrém nebo testovacím provozu okolo 1 200 základnových stanic pro LTE, letos plánuje postavit dalších tisíc.

Zhruba do dubna chce operátor pokrýt celou velkou Prahu a Brno, v dubnu rovněž pokryje nově otevírané stanice metra na trase A, které přibudou od Dejvické a podzemní dráhu zavedou až k motolské nemocnici. Rozšíření signálu ve stávajících tunelech je zatím v nedohlednu.

VÍCE K TÉMATU:

Letos také operátor slibuje celistvé pokrytí okresů s menším zalidněním označenými Českým telekomunikačním úřadem jako „áčkové“.

„Jedním z důvodů vyšších investic je, že začínáme od začátku roku. Loni jsme čekali na licence a také nás zdržela jednání s dodavateli,“ uvedl Petr Slováček, který v O2 vede provozní divizi.

Rozhovor s Petrem Slováčkem z O2 čtěte ve čtvrtek na serveru Lidovky.cz.

Lidovky.cz