Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
1. června 2017 16:20, aktualizováno  19:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

O2 platí za velký výpadek roamingu. Lidem dá slevu a přidá peníze na mobil

Mobilní telefon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon. | foto: Shutterstock

PRAHA Operátor O2 bude nedávný výpadek roamingu kompenzovat zákazníkům slevou z tarifu odpovídající době, kdy spojení nefungovalo. K tomu dostanou příspěvek tisíc korun na příslušenství nebo nový mobil.

Výpadek od úterního poledne do středečních zhruba 19 hodin se dotkl 120 tisíc uživatelů české O2 a desítek tisíc klientů slovenské pobočky.

Způsobila ho softwarová chyba v síti společnosti CETIN, která provozuje pro O2 mobilní i fixní sítě. Chyba způsobila přetížení obou mezinárodních ústředen CETIN v Praze a Brně. Kvůli tomu nemohli zákazníci O2 v zahraničí volat ani přijímat hovory. Podle O2 nešlo o hackerský útok, o kterém, jako o jedné z možných příčin, hovořili ve středu zástupci CETIN.

Nárok na uplatnění slevy budou mít do konce srpna automaticky všichni zákazníci, kteří byli výpadkem zasaženi. V dohledné době je bude operátor kontaktovat prostřednictvím SMS zpráv, v nichž bude informace, jak slevy na prodejnách O2 uplatnit. Není tak nutné, aby se s žádostí obraceli na zákaznickou linku.

Mluvčí CETIN Terezá Gáliková ve čtvrtek vpodvečer uvedla, že už spojují 100 procent hovorů a vše funguje.

CETIN provozuje mobilní i pevné sítě, které dříve patřily O2. Ta stejně jako CETIN patří do skupiny PPF a je největším klientem firmy CETIN. O2 měl loni 4,94 milionu mobilních zákazníků.

ČTK

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.