21. ledna 2015 15:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Obří zakázka na stejnokroje. Dráhy převléknou své lidi za 160 milionů

České dráhy. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy. Ilustrační foto. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA České dráhy připravují obří zakázku na nákup stejnokrojů pro průvodčí, strojvedoucí nebo pokladní. Hodnotu zakázky na výrobu ošacení pro zaměstnance národního dopravce odhaduje společnost na 160 milionů korun.

Dráhy za poslední roky takto velkou veřejnou zakázku na nákup stejnokrojů nevyhlásily.

Doposud České dráhy vybavovaly zaměstnance ze starých skladových zásob a chybějící části výstroje pořizovaly v menších zakázkách na jednotlivou součást výstroje v požadovaných velikostech.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvýznamnějším dodavatelem výstoje pro ČD byla v posledních letech společnost B.H.S. Bohemia. Vítěz nové soutěže by měl železničáře nosící uniformu oblékat po dva roky.

Modrý železniční stejnokroj nosí u Českých drah zhruba osm tisíc zaměstnanců. Jde zejména o strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardy v pendolinech, pokladní, kontrolory vozby, skladníky, řidiče motorových vozíků a část výpravčích zejména z odstavných nádraží.

Větší část výpravčích přešla v roce 2011 na správce kolejí, Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Na 9 500 výpravčích, signalistů a závorářů si tehdy přinesli své stejnokroje s sebou, správa železnic rovněž podědila i část výstrojních zásob.

„Jediná změna, která se tenkrát stala, bylo to, že se z náprsní kapsy saka odpáral emblém ČD,“ řekl mluvčí SŽDC Martin Illiaš.

Lidovky.cz, ČTK