11. června 2012 12:27, aktualizováno  12:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ojedinělý případ: obchodní centrum jde do dražby

Obchodní centrum Olomouc City jde do dražby | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchodní centrum Olomouc City jde do dražby | foto: ipssystem.cz

OLOMOUC Jedno z největších moravských obchodních center Olomouc City jde do dražby. V Česku bude prodej 18 000 metrů čtverečních velkého nákupního centra za stovky milionů podle realitních makléřů ojedinělou záležitostí.

Doposud se žádná podobná nemovitost v tuzemsku nedražila, zároveň by mohlo jít o zatím největší nedobrovolnou dražbu v zemi, řekl Libor Nevšímal, obchodní ředitel společnosti Naxos, která prodej centra připravuje.

"Důvod je ten, že nebyl splácen úvěr, který byl touto nemovitostí zajištěn. Věřitel se rozhodl řešit situaci právě nedobrovolným úvěrem," řekl serveru Lidovky.cz Nevšímal.

Dražba bude v srpnu

"Dražba se uskuteční letos v srpnu. Budoucí nejnižší podání se odvíjí od ceny, kterou stanoví znalecký posudek. Předběžně odhadujeme, že se bude pohybovat v rozpětí 200 až 300 milionů korun. V případě Olomouc City může představovat cena dosažená při této dražbě téměř 15 procent ročního objemu dražeb v Česku," uvedl Nevšímal.

Dosud největší dražbu tohoto typu v Česku realizovala podle firemních informací společnost Naxos, která v roce 2010 zpeněžila tovární komplex v Brandýse nad Labem za 340 milionů korun.

Olomouc City

Obchodně společenské centrum Olomouc City, které zahájilo provoz v roce 2005, je jedním z největších komplexů svého druhu v regionu. Prodejní plochy pronajímá podle informací společnosti Naxos sedmi desítkám nájemců a je obsazeno téměř z 90 procent. Jeho výnos je zhruba 2,5 milionu eur (asi 64 milionů korun) ročně. Centrum je stále v obvyklém provozu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.