2. října 2016 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Petrohradský výrobce šokoval, nabízí postýlku v podobě protiletadlového systému Buk

Vtip nebo marketingový tah? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vtip nebo marketingový tah? | foto: carobus.net

PETROHRAD Rozruch na internetu a v médiích vyvolal petrohradský výrobce nábytku nabídkou dětské postýlky v podobě odpalovacího zařízení ruských protiletadlových raket Buk. „To je nějaký vtip?“ rozhořčil se známý reportér Oleg Kašin. Jiní uživatelé naopak obdivují „geniální marketingový tah“.

Právě ruská raketa Buk podle vyšetřovatelů sestřelila před dvěma lety na východní Ukrajině civilní letoun. Všech 298 lidí z letu MH17 zahynulo.

Součástí prezentace zprávy byly i fotografie z šetření nehody.
Trosky letadla při prezentaci zprávy NBR.

Továrna CARoBUS se podle petrohradského serveru Fontanka.ru specializuje na „kreativní dětský nábytek“ například v podobě sportovních aut porsche, ferrari, autobusů, lokomotiv či lodí. K letošnímu výročí sovětského vítězství ve druhé světové válce obohatila trh o speciální sérii postýlek v podobě Buku, tanku a letounu. Postýlek v podobě protiletadlové zbraně se zatím prodalo deset kousků, každá za 11 tisíc rublů (asi 4200 korun).

„Nevidím v takové postýlce nic nenormálního,“ řekl serveru ředitel Anton Koppel, který továrnu vlastní spolu s otcem. „Někdo chce být doktorem, někdo pekařem a někdo vojákem,“ dodal.

Internetová debata sahá od úvah „možná bychom měli zakázat dětem hrát si na válku“ až po hypotézu, že mezi podezřelými ze sestřelení MH17 "se ocitnou desetitisíce dětí s postýlkami Buk v ložnicích, což zabrání vypátrat skutečné viníky“, uvedla BBC s odvoláním na ruský server Lenta.

Konflikt na východě Ukrajiny si vyžádal více než 9600 mrtvých.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz