10. září 2009 16:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Plzeňský pivovar má trasu pro nezletilé, nevede výrobní částí

Pivovar trasou pro nezletilé deklaruje odpovědný přístup k problematice konzumace alkoholu mladistvými. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivovar trasou pro nezletilé deklaruje odpovědný přístup k problematice konzumace alkoholu mladistvými. | foto: Shutterstock

PLZEŇ Speciální prohlídkovou trasu připravil od září pro školy, děti a mladé lidi do 18 let Plzeňský Prazdroj. Představí jim pivovarnictví jako to, co neodmyslitelně patří k české tradici, seznámí je s bednářským řemeslem, provede sklepy, vezme do vodárenské věže a podobně.

Na druhou stranu ale dětem zamezí, aby se dostaly do prostor spojených s výrobou piva. Pivovar tím deklaruje odpovědný přístup k problematice konzumace alkoholu mladistvými. Novináře o tom dnes informoval mluvčí pivovaru Jiří Mareček.

"Pro nás je důležité, aby se děti i nadále mohly podívat do pivovaru. Na druhou stranu vnímáme obavy veřejnosti v souvislosti s konzumací alkoholu nezletilými. Legální věk pro ni je 18 let, to musíme respektovat," řekl.

Pivovarnictví nasucho
Oproti standardní trase, na niž dosud chodili všichni bez rozdílu, je součástí trasy pro děti například návštěva vodárenské věže, bednářské dílny, expozice dopravy. Mladí se seznámí s historií a tradicí českého pivovarnictví a rolí Plzeňského Prazdroje v ní. Nový exkurzní program se nazývá Pivovarnictví - Úspěšné odvětví českého průmyslu.

"Dozvědí se například, že vodárenská věž vznikala v letech 1905 až 1907, měří 47,2 metru a sloužila k umístění dvou vodních nádrží," uvedla průvodkyně Michaela Jílková. Podobou věž kopíruje holandský maják a stojí na místě, kde byl oběšen Jan Sladký Kozina. Málokdo ví, že je dutá a obě nádrže o objemu 552 a 252 hektolitrů jsou umístěny nahoře v kopuli, doplnila.

Loňská návštěvnost plzeňského pivovaru byla 188.000 návštěvníků, nezletilí mezi nimi tvořili zhruba osm procent. Speciální program pro děti a mladé do 18 let je připraven nově také v dalších pivovarech Plzeňského Prazdroje, tedy ve Velkých Popovicích a v Nošovicích.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!